Першим про це повідомило російське видання CNews, посилаючись на джерела, знайомі з ситуацією на ринку відеозв'язку. Інший ресурс "Коммерсантъ" інформацію підтвердив, ознайомившись з коментарем дистриб'ютора продуктів Zoom у Росії та СНД "РайтКонф".

Цікаво Блокування не буде: Twitter почав виконувати вимоги Роскомнадзору

Що відбувається

Виявилось, що компанія відкликала дозвіл на продаж ліцензій російському державному сектору ще 31 березня. Причини не пояснюються, але мова йде не про тимчасове, а про довгострокове припинення. Такі вимоги стосуються не лише Росії, а й країн СНД.

Зараз ми уточнюємо деталі подальшої роботи, не виключаю, що компанія зробить окремий продукт для держсектора,
– прокоментував "Комерсанту" генеральний директор "РайтКонф" Андрій Петренко.

Крім "РайтКонф" офіційними продавцями ліцензій Zoom в Росії були ще дві фірми – Rokada, та міжнародна корпорація Unify Square.

Як пише CNews, російські держоргани рідко купували ліцензовані версії Zoom. Частіше сервісом користувалися компанії з державною участю, наприклад, аеропорт Шереметьєво, структури "Газпрому" і банку ВТБ, музеї та університети в Москві, Петербурзі, Нижньому Новгороді та інших містах.

Причина

Точна причина, як уже зазначалося, невідома. Засновник групи компаній "Нейтронікс", яка також займається дистрибуцією послуг відеозв'язку на ринку Росії, зазначив, що Zoom не працює на ринках, які вважає токсичними, бо це може вплинути на вартість її акцій на біржі. А оскільки Росія приносить компанії лише мізерний 1 відсоток прибутку, якщо не менше, то вигідніше просто "пожертвувати цим ринком".

У Zoom не відповіли на запит про коментар.