Автоматична міжпланетна станція Juno наблизиться до Ганімеда 7 червня 2021 року на відстань 1038 кілометрів. Це стане найближчим прольотом біля супутника з 2000 року, коли до нього наближався зонд Galileo.

Цікаво 1500 ґаджетів за перші три дні: Huawei Band 6 встановив рекорд в Україні

Юпітер
Близький проліт "Юнони" / Скриншот Eyes on the Solar System

Чим цікавий Ганімед

Супутник Юпітера Ганімед – це найбільший супутник у Сонячній системі. Він більший навіть за Меркурій, який є планетою. Також це єдиний супутник, який має власне магнітне поле.

Близький проліт Juno дозволить більше дізнатися про іоносферу, магнітосферу та льодяну поверхню Ганімеда. Апарат зробить безліч фотографій.

Цікаво NASA продовжить місії Juno і InSight з вивчення Юпітера й Марса

Юнона володіє набором чутливих інструментів, здатних бачити Ганімед небаченими раніше способами,
– сказав головний дослідник Juno Скотт Болтон з Південно-Західного дослідницького інституту в Сан-Антоніо.

Наукові інструменти Juno почнуть збирати дані приблизно за три години до зустрічі з Ганімедом у найближчій точці. Поряд з інструментами ультрафіолетового спектрографа (UVS) і Jovian Infrared Auroral Mapper (JIRAM) мікрохвильовий радіометр Juno (MWR) вивчатиме крижану кірку Ганімеда, отримуючи дані про її склад й температуру.

MWR зробить перше поглиблене дослідження того, як склад та структура льоду змінюється з глибиною, що призведе до кращого розуміння того, як формується крижаний панцир, і поточних процесів, які з часом виходять на поверхню льоду, – розповідає Скотт Болтон

Вчені впевнені, що досвід цієї місії допоможе краще підготуватися до запланованої 2024 рік місії Europa Clipper, яка націлена на супутник Юпітера Європу.

Цікаво Чи є підводні вулкани на Європі

Мапа Ганімеда: дивитись відео онлайн