NASA зазначає, що на відміну від Землі, у Марса немає тектонічних плит. Кора планети – це одна гігантська плита. Однак розломи породи, все ще формуються у марсіанській корі через збурення, викликане невеликим скороченням розмірів планети, яка продовжує остигати.

Цікаво Марсохід Perseverance приступив до пошуку ознак давнього життя на Червоній планеті

Ці розломи можуть ставати причиною сейсмічних коливань – за останні два роки InSight виявив 733 з них. Вивчивши 35 найбільших марсотрусів (магнітудою від 3,0 до 4,0), вчені вирахували швидкість і дальність поширення хвиль усередині планети і змогли нанести на карту її внутрішню структуру.

Якою виявилася внутрішня структура Марса

Дослідники виявили, що, як і Земля, структура Марса складається з трьох шарів:

  • кори;
  • мантії;
  • та ядра.

Водночас, їх розміри і склад істотно різняться. Наприклад, марсіанська кора набагато тонша – від 20 до 37 кілометрів, і складається з двох або трьох підшарів, тоді як земна досягає місцями 100 кілометрів.

Нижче кори розташована мантія, що тягнеться на 1560 кілометрів у глиб, а все інше простір – приблизно половину діаметра – займає ядро. Воно виявилося набагато більшим та рідшим, ніж передбачалося раніше.

Вчені все ще не знають, чи є у Марса тверде внутрішнє ядро, як у Землі, але і вимірювання зовнішнього ядра всього за два роки – вражаюче наукове досягнення.