Про відкриття повідомили вчені з Радбаудського університету в Нідерландах. За їх словами, мікроби вдихають метан і перетворюють його в електрику.

Цікаво Одна кредитка в тиждень: вчені оцінили, скільки мікропластику ми ковтаємо з їжею та водою

Що відомо

Дослідження присвячене виду Methanoperedens nitroreducens, що належить до археїв – бактерієподібних мікроорганізмів, відомих своїми екстраординарними здібностями до виживання в суворих умовах. Ці мікроби можуть розщеплювати метан в середовищі, позбавленому кисню. Археї здатні розвантажувати електрони в ланцюзі електрохімічних реакцій, використовуючи будь-який метал.

  • Вчені зібрали зразки колоній мікробів, де домінують археї, що харчуються метаном, і виростили нову колонію в середовищі з нестачею кисню, де метан був єдиним постачальником електронів.
  • Поруч з колонією вчені також помістили металевий анод з нульовою напругою, створивши електрохімічну батарею, призначену для генерації струму.
  • Проаналізувавши перетворення метану в вуглекислий газ і вимірявши струми, що досягають 274 міліампер на квадратний сантиметр, команда вчених прийшла до висновку, що трохи більше третини струму пов'язані з процесом розпаду метану.
  • 31% енергії метану був перетворений в електроенергію, що можна порівняти з деякими електростанціями.

Мікробіолог Корнелія Велте вважає, що винахід може виявитися дуже корисним для енергетичного сектора. За її словами, в сьогоднішніх біогазових установках менше половини всього газу перетворюється в електроенергію, а за допомогою мікроорганізмів можна досягти більшого успіху.