Міжнародна група вчених виділила 972 гени, які розподілили на три категорії. Третя категорія, в яку входить 276 генів відповідає за творчість. Саме ці 276 генів зустрічаються виключно у представників сучасної людини. Вчені вважають, що вони допомогли людині розумній стати домінантним видом на Землі.

Цікаво Смартгодинник Huawei Band 6 уже в Україні: два тижні автономної роботи й 96 режимів тренувань

Неандерталець
Реконструкція зовнішнього вигляду неандертальця / Фото Wikipedia

Яку перевагу ми мали над неандертальцями

Завдяки набору генів ми мали ряд переваг над Homo neanderthalensis:

  • признаки новаторства;
  • гнучкість розуму;
  • більша глибина планування;
  • більші соціальні групи;
  • більше соціальних зв'язків з сусідами, які не були родичами.

Ці гени відповідають за творчу діяльність та, можливо, сприяли появі більш вираженої самосвідомості. Це спричиняло жагу до пізнання навколишнього світу та, відповідно, ефективнішої видової експансії.

Неандертальці – наші предки?

Ні, неандертальці не наші предки. Спільна лінія людини та неандертальця розійшлася близько 500 тисяч років тому. З того часу два види розвивалися окремо. Вірніше буде сказати, що неандертальці – це представники "паралельного людства", як і денисівська людина та гобіти з острова Флоріс. У людини розумної близько 2% геному передалося від неандертальців, що говорить про метисацію в минулому.

Людина розумна все ставала все менше підконтрольна інстинктам, на відміну від неандертальців. Це дозволяло створювати більші соціальні групи, що забезпечувало вищий рівень виживання. А підтримання соціальних зв'язків з іншими групами людей забезпечувало вище генетичне різноманіття.

Також людина сучасного типу завдяки генам краще адаптувалася до кліматичних змін. Це дозволяло жити як в Африці, так і в холодній Європі.