Втім позиція щодо прав штучного інтелекту на патентування власного винаходу не однакова в усіх країнах. Наприклад ПАР та Австралія вирішили піти в іншому напрямку, видавши один патент і відновивши інший, поданий розробником штучного інтелекту Стівеном Талером, чия система DABUS придумала новий тип сигнального вогню і харчового контейнера.

Не пропустіть Facebook переплутав темношкірих людей з приматами та опинився у центрі скандалу

Захист прав штучного інтелекту

Стівен Талер – член групи "Проєкт штучного винахідника" (The Artificial Inventor Project), яка виступає за права штучного інтелекту по всьому світу. Саме ця група опротестувала рішення патентного відомства у вищій судовій інстанції США прийняте влітку 2020 року.

Остаточне рішення Федерального суду США

Вердикт залишився суду залишився незмінним – у постанові стверджується, що під винахідником слід розуміти фізичну особу, а не, скажімо, компанію, і, як наслідок, закон про патенти потрібно трактувати як такий, що до людей, а не системам штучного інтелекту.

Водночас суддя Леоні Брінкман не виключає того, що коли-небудь ситуація зміниться, і закон буде переглянуто.

Може настати час, коли штучний інтелект досягне такого рівня складності, що відповідатиме прийнятим визначенням авторства. Але цей час ще не настав і, якщо він прийде – рішення про розширення рамки патентного права буде приймати Конгрес,
– зауважив Брінкман.

Цікаво Злочинця, який ховався від правосуддя 15 років, спіймали за допомогою розпізнавання обличчя

Тим часом штучний інтелект, як інструмент в руках людини, досягає все більш вражаючих результатів.