Як пише Ars Technica, ноди сервісу стали метою для так званих схем криптоджекінгу, або майнінгу криптовалюти ціною роботи чужих потужностей.

До теми Суперкомп'ютери, які досліджували COVID-19, масово атакували, щоб майнити криптовалюту

Заражені ноди працювали з Kubeflow — набором інструментів для роботи з машинним навчанням в Kubernetes. Microsoft повідомила про десятки скомпрометованих кластерів Kubernetes. Атаки відбувалися за допомогою файлу, який містив шкідливий код, який таємно добував криптовалюту Monero.

Що кажуть у компанії Microsoft

Як пояснив дослідник безпеки Microsoft Azure Security Center Йоссі Вайцман, атака стала можлива через неправильні налаштування Kubeflow. З метою безпеки доступ до панелі управління Kubeflow можливий тільки локально. Налаштування за замовчуванням не дають користувачам прямого доступу до панелі управління через інтернет і можливості внесення несанкціонованих змін в кластер. Тим не менш, деякі користувачі змінюють ці налаштування.

Ми вважаємо, що деякі користувачі вирішили зробити це для зручності. Однак ці зміни порушили безпеку Kubeflow, що дозволило зловмисникам виконувати деякі операції,
— зазначив Вайцман.

Цікаво Хакери атакували лабораторії з розробки вакцин від COVID-19

Отримавши доступ до панелі управління, злочинці впроваджують в кластери Kubernetes нові образи серверів, які, в свою чергу, запускають програму для майнінгу криптовалюти.

Як випливає з повідомлення компанії, атаки почалися в квітні поточного року. У минулому Центр безпеки Azure вже виявляв кілька кампаній, які були спрямовані проти кластерів Kubernetes. Однак це перша зафіксована атака, що була спрямована на середовища Kubeflow.

Що таке криптовалюта та як її "майнять"? Криптовалюта — це вид цифрової валюти, емісія та облік якої базовані на асиметричному шифруванні й застосуванні різних криптографічних методів захисту. Яскравим представником криптовалюти є біткоїн.

"Майнять" (від англійського mining – видобуток) криптовалюту за допомогою комп'ютерів, які вирішують складні математичні задачі, які стають все складнішими, а їх вирішення потребує більше часу та комп'ютерних потужностей.