Наша планета виявилися майже на 2 тисячі світлових років ближчою до центру Галактики і розташованої там масивної чорної діри, ніж показували попередні розрахунки, повідомляє Phys.org.

Цікаво Астронавт NASA зняв приголомшливе відео Землі з борту Crew Dragon

Проєкт радіоінтерферометрії з наддовгими базами VERA складає 3D-карту галактики, комбінуючи дані двох або більше різних радіотелескопів. Відомості про 99 галактичних об'єктів, що потрапили у Перший астрометричний каталог, були використані для створення більш точної моделі структури Чумацького Шляху.

Деталі відкриття

Судячи за новими розрахунками, Земля насправді розташована на відстані 25 800 світлових років від центру і летить зі швидкістю 227 км/с. Попередні дані показували, що відстань між нашою планетою і центром Чумацького Шляху становила 27 700 світлових років, і рухалася Земля навколо нього зі швидкістю 220 км/с.

Модель руху Землі у галактиці Чумацький Шлях
Модель руху Землі у галактиці Чумацький Шлях

Наступним кроком астрономів стане пильне вивчення об'єктів, розташованих близько до центральної чорної діри галактики за допомогою комбінації апаратів VERA і азіатської радіоастрономічної мережі VLBI, в яку входять Японія, Південна Корея і Китай.