Про зникнення озонової діри повідомили вчені з Інституту атмосферного моніторингу Коперника (CAMS). Наразі вони з'ясовують причини її зникнення, але вже мають деякі попередні припущення щодо цього, пише CNN.

Цікаво 2020 рік може стати найспекотнішим в історії, – вчені

Причини появи озонової діри

Вчені відзначають, що озонова діра з'явилася внаслідок сильного арктичного полярного вихору. Людство до її утворення не причетне. Все через більшу ніж зазвичай кількість холодного повітря, яке призвело до утворення перламутрових хмар. На них озон вступає в реакцію з хлором та бромом і у підсумку руйнується.


Знімки озонової діри / CAMS

Озонова діра була масивною, оскільки велика частина озону у стратосфері була виснажена. Загалом плоза діри над Арктикою складала близько 6 мільйонів квадратних кілометрів. Це приблизні території трьох Гренландій. Востаннє таке сильне руйнування озону в Арктиці фахівці фіксували 10 років тому.

Чому озонова діра зникла

Це відбулося внаслідок природніх процесів. Озоновий шар швидко відновився за відсутності вихрів та хімічних реакцій, які привели до його руйнування. Як зазначають науковці, це жодним чином не пов'язяно з обмеженнями через COVID-19. Найбільшу роль в процесі відновлення озону зіграли вітри.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно