Вчені десятиліттями працюють над створенням самовідновлюваних матеріалів та механізмів. Наприклад, американські фахівці змогли створити невеликих роботів, здатних зцілювати себе за допомогою магнетизму.

Цікаво Цікава статистика: чому чоловіки обирають смартфони на Android

Однак подібним продуктам навряд чи можна знайти широке практичне застосування. Вони швидше служать для демонстрації новітніх наукових розробок. А ось вчені з IISER створили продукт, який краще підходить для реальної експлуатації.

Захисне скло для смартфона, яке саме заживає

Згідно з результатами дослідження, опублікованими в науковому журналі, вчені використовували п'єзоелектричний органічний матеріал, який перетворює механічну енергію в електричну і навпаки, щоб створити кристали голчастої форми, довжина яких не перевищує 2 мм в довжину і 0,2 мм в ширину.

Через унікальну молекулярну конструкцію матеріалу, при кожному розломі сили тяжіння знову з'єднують його частини, не потребуючи додаткових зовнішніх факторів, таких як тепло, які необхідні більшості самовідновлюваних матеріалів.

Вчені заявляють, що їх розробка ідеально підходить для екранів смартфонів. За їхніми словами, новий матеріал в десять разів твердіший від аналогів.