Про це повідомляє Science Alert.

При цьому в агентстві спростовують заяву "Роскосмосу" про те, що ця діра була пророблена з метою погубити екіпаж МКС.

Читайте також: Українцям пропонують пограти гру та виграти поїздку у центр NASA

"Російські ЗМІ повідомили недавно, що керівник "Роскосмосу" Рогозін сказав, що отвір не є виробничим дефектом. Цей висновок необов'язково означає, що отвір було створено навмисно або зі злим умислом", – сказано у заяві NASA.

Там також наголошують, що варіант про те, ніби діру утворили вже у космосі виглядає неправдоподібно, адже жоден астронавт, який дорожить своїм життям, не ризикнув би свердлити в космосі. А по-друге, свердлити у космосі дуже складно.

Зараз і NASA, і "Роскосмос" проводять свої власні розслідування цього інциденту. Крім того, міжнародне керівництво МКС планує провести додатковий вихід у космос у листопаді для збору додаткової інформації,
– заявили у NASA.

Як відомо, 30 серпня на МКС виявили витік повітря. Екіпаж перевірив всі відсіки і виявив дірку на космічному кораблі "Союз МС-09". Тож довелось поставити тимчасову марлеву латочку з епоксидною смолою, що й усунуло витік кисню.

При цьому глава "Роскосмосу" Дмитро Рогозін заявив, що тріщина в обшивці корабля з'явилася через навмисне пробиття дрилем.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно