Засуджена була доктором філософії в Університеті Лідса, Велика Британія. Її затримали в січні 2021 року після повернення до Саудівської Аравії у відпустку. Як повідомляє джерело, у публікаціях, які поширила Сальма аль-Шехаб, автори висловлювались на користь права жінок кермувати автомобілем.

Цікаво Колишній працівник Twitter шпигував на користь Саудівської Аравії: що тепер з ним буде

Вирок

Спочатку Сальму аль-Шехаб засудили до шести років за використання соцмереж для "порушення громадського порядку й дестабілізації безпеки та стабільності держави". Однак прокурори в апеляції вимагали більш суворого покарання відповідно до законів Саудівської Аравії про кіберзлочинність і боротьбу з тероризмом, що призвело до різкого збільшення вироку до 34 років. Про це оголосили 8 серпня.

  • ЗМІ припускають, що відповідальність за це лежить безпосередньо на наслідному принці, який фактично контролює саудівську диктатуру.
  • Мохаммед бін Салман, відомий також як MBS, свого часу був звинувачений спецслужбами США в тому, що саме він у 2018 році схвалив убивство Джамаля Хашоггі, саудівського журналіста та оглядача Washington Post.
  • Сьогодні ж саме він контролює великий пакет акцій Twitter через інвестиційний фонд Саудівської Аравії, Фонд державних інвестицій (PIF).
  • Інші відомі акціонери Twitter також мають зв’язки з владою Саудівської Аравії.
  • Навіть Ілон Маск, вів із MBS перемовини, щоб той допоміг йому зробити компанію приватною.

Twitter наразі не опублікував жодної заяви щодо цієї справи.