Користувачі помітили що негативні коментарі почали зникати під відео. Зокрема YouTube видаляв коментарі з критикою Комуністичної партії Китаю. Вони містили такі вирази як "комуністичні бандити" або "партія за 50 центів", розповідає TechCrunch.

До теми У мобільному YouTube з'явиться вбудований пошук Google

Видалення відбувалося практично відразу, причому, навіть у тих випадках, коли певні вирази використовували у позитивному сенсі. До речі, з останнім терміном (五毛 або "wumao dang") активно бореться китайська цензура.

На зачистку звернув увагу засновник Oculus and Anduril Палмер Лакі.

Реакція YouTube

Відеохостинг у відповідь пояснив лише, що коментарі могли видалити в рамках виконання політики компанії з зачистки повідомлень, які містять погрози, пропагують ненависть і ворожнечу.

Користувачі можуть повідомляти про підозрілі ситуації, щоб усувати помилки й допомагати нам удосконалювати продукт,
– відзначили в коментарі представники YouTube.

Цікаво YouTube видалив аккаунти російських пропагандистських каналів "Крим 24", Anna News і News-Front

Раніше компанія зазначала, що перехід співробітників на віддалену роботу і переклад модерації на системи штучного інтелекту може викликати зростання випадків помилкового видалення контенту.

Крім того в грудні YouTube змінив правила публікації відео. Тоді платформа пообіцяла видаляти той контент, який містить або має на увазі приховані загрози, і ввести обмеження на використання лексики, яка принижує. Уточнювалося, що винятком стануть сатиричні відео, а також публікації, призначені для освітніх, наукових або художніх цілей.