Принцип роботи нового електрогенератора. Як повідомляє New Atlas, японський концерн Sumimoto Rubber за участю дослідників з японського Університету Кансай представив концепцію незвичайного генератора електроенергії, що розміщується всередині автомобільної шини.

Читайте також: Ілон Маск запропонував новий спосіб виготовлення електрокарів Tesla

Модуль складається з двох шарів гуми, яка покрита електродами, на які з різних сторін нанесена плівка з позитивним і негативним зарядами. Коли колесо котиться по землі, пляма контакту шини деформується, створюючи статичну електрику: цей ефект відомий як "фрикційна зарядка".


Як виглядає електрогенератор в автомобільній шині

Пристрій конвертує заряд в електроенергію, теоретично здатну забезпечити живленням підсвічування приладової панелі або автомагнітолу.


Принцип роботи електрогенератора

Схожі розробки. Зауважимо, у 2015 році дослідники з університету Вісконсіна в Мадісоне (США) працювали над подібною розробкою: їм вдалося конвертувати тертя шин в живлення, якого вистачало для свічення фар іграшкового джипа.

Читайте також: Естонці представили електрокар Nobe 100, який можна припаркувати на стіні: фото та відео

Майбутнє альтернативного джерела електроенергії. Поки не йдеться про комерціалізацію технології, але в Sumimoto розраховують, що вона могла б використовуватися для живлення датчиків тиску в шинах.

У перспективі розробка японської компанії може набути широкого поширення в якості альтернативного джерела енергії для автомобільних приладів.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно