Ресурс AIN.UA опублікував переклад матеріалу The Verge.

Що відомо про Sony PlayStation 5

Якщо вірити даним, що PlayStation 5 представлять вже в 2020 році, то ігрові студії вже отримали інформацію про специфікації та особливості нової консолі. Ймовірно, більше деталей щодо приставки з’являться вже в березні, після конференції Game Developers Conference, на якій зберуться разом преса та представники компанії Sony.

Читайте також: Sony займеться розробкою мультиплеєрних ігор, як Fortnite: деталі

За даними Байфорда, японська компанія зробить великий акцент на процесорі. Зараз це найслабша сторона консолі. Процесор PlayStation 4 побудований на базі восьми ядер AMD Jaguar. Вони розроблені для недорогих ноутбуків і пропонують низьке енергоспоживання і відповідну продуктивність. Це головна причина, по якій фреймрейт на консолі не піднімається вище 30 кадрів / сек.

Збільшення продуктивності CPU – очевидне поліпшення. Але як далеко зайде Sony, при обмеженні бюджету приблизно в 400 доларів, поки невідомо. У 2018 році видання Digital Foundry пророкувало, що Sony і Microsoft можуть використати для своїх приставок високопродуктивну архітектуру AMD Zen. Як відзначає журналіст The Verge, таке рішення значно підняло б планку PC-геймінгу.

PlayStation 5
Ймовірний концепт PlayStation 5

Проте, очікувати серйозних поліпшень GPU на консолі не варто.

Ще один момент, який підкреслює Байфорд – зворотна сумісність. Випустивши Xbox One X, в Microsoft показали, що буває, якщо запускати ігри минулого покоління на приставках нового покоління. Sony намагатиметься повторити цей трюк. Компанії знадобиться забезпечити сумісність ігор з PlayStation 4 на PlayStation 5. Щоправда, при переході з PlayStation 3, компанія не змогла цього добитися через складнощі при емуляції допотопного процесора.

Якщо мільйони користувачів PlayStation 4 виявляться відрізаними від своєї бібліотеки ігор, це сильно вдарить по успіху нової консолі. Першими міжплатформними релізами можуть стати Death Stranding, The Last of Us Part II і Ghost of Tsushima.

Трейлер гри The Last of Us Part II – дивіться відео

Ще одна очевидна область інвестицій для Sony – хмарний геймінг. Компанія була піонером в галузі, але PlayStation Now розвивається недостатніми темпами і відстає від можливостей Xbox Game Pass. Ймовірно, з релізом нового покоління, зміни наздоженуть і підпісочний сервіс.

Дата виходу Sony PlayStation 5

Sony поки ухиляється від прямої відповіді на питання щодо дати анонсу PlayStation 5. CEO компанії Кенічіро Йошиди раніше лише говорив, що нове покоління пристроїв необхідно випустити.

Читайте також: Флагман Sony Xperia 1 представили офіційно: 4К-дисплей, 52-Мп камера та інші особливості

Але передбачувана дата вже вимальовується. Співробітник порталу Kotaku Джейсон Шрайер очікує виходу консолі в 2020 році. На цей період вказує і фінансова звітність Sony. У березні 2021 року компанія прогнозує значне падіння доходів – швидше за все, спад спровокують виробничі витрати.

Ще один маркер на користь 2020 року – історія. Між випуском PlayStation 2 і PlayStation 3 пройшло близько семи років, стільки ж фанати чекали виходу PlayStation 4. Це покоління, що дебютувало в кінці 2013 року, швидше за все встановить таку ж планку очікувань. Тому святковий сезон 2020 року – найбільш ймовірний час виходу PlayStation 5.


PlayStation 5 можуть представити в 2019 році

Однак існує невелика ймовірність того, що PlayStation 5 може дебютувати й в 2019 році. Французький портал Jeuxvideo повідомляє, що Microsoft планує представити світові нове покоління Xbox вже на Е3 2019. За інформацією цього ж видання, ми побачимо відразу дві версії "коробки" – преміальну Anaconda і Lockhart – пристрій початкового рівня без Blu-ray програвача.

Зрозуміло, все це чутки. Однак, якщо Microsoft все ж покаже нове покоління своєї консолі в цьому році, у Sony не залишиться нічого, крім як вчинити так само.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно