Можемо, але роздивитися деталі буде складно. Точніше – неможливо. Об'єкти знаходяться дуже далеко, роздивитися деталі не вийде. А їхня видима зоряна величина досить висока. Є дві далекі галактики у північній півкулі, які ми можемо побачити без допомоги оптичних пристроїв: галактика Андромеди та галактика Трикутника

Цікаво Вчені опублікували новий каталог об'єктів в околицях Сонця

Що таке видима зоряна величина?

Це міра яскравості об'єкта для спостерігача на Землі. Чим яскравіший об'єкт, тим менша в числовому значенні його видима зоряна величина. Позначається латинською буквою m (magnitude ). Наприклад, Сонце має видиму зоряну величину -27,6m. У Місяця буде вже -12,7m у повню. Найяскравіша зоря на нічному небі, Сіріус, має -1,47m. Людське око може бачити об'єкти до +7m при ідеальних умовах.

М31
Галактика Андромеди / Фото Hubble Site

М33
Галактика Трикутника / Фото Hubble Site

Як далеко розташовані галактики

  • Галактика Андромеди віддалена від нас приблизно на 2,7 мільйона світлових років. Це другий найбільш віддалений об'єкт, який можна легко побачити неозброєним оком за містом. Видима зоряна величина Андромеди – +3,44m.
  • Галактика Трикутника віддалена від нас приблизно на 3 мільйони світлових років. Це найбільш віддалений об'єкт на небі, який можна побачити неозброєним оком. Але для цього треба мати гарний зір, адже видима зоряна величина +5,7m, а розмір її менший, ніж у галактики Андромеди.