Дезінфектор YouVee можна зібрати за годину, витративши на покупку його елементів не більше 50 доларів, до того ж деякі його частини багато користувачів можуть знайти у себе в коморі або гаражі, що здешевить його збірку. Повна відеоінструкція збирання опублікована на порталі Makezine.

Важливо! Чим протирати смартфон від мікробів: важливі поради

Що потрібно

Всі частини дезінфектора YouVee можна замовити онлайн або купити їх аналоги практично в будь-якому будівельному магазині. Причому розмір ящика або коробки для інструментів, потужність і тип ультрафіолетової лампи можна змінювати за бажанням.

Елемени з яких складається дезінфектор YouVee:

  • переносна флуоресцентна лампа типу 6W fluorescent Bayco #FL-906NPDQ;
  • ультрафіолетова бактерицидна лампа типу UV-C bulb, 60V, 9W, 254nm wavelength Smartpond #52287;
  • пластиковий ящик для інструментів розміром не менше 46х31х28 см (ШхГхВ);
  • підставка для предметів, що підлягають дезінфекції;
  • подовжувач кабелю живлення;
  • алюмінієва стрічка типу та комплект стяжок і ізоляційної стрічки.


Основні частини дезінфектора YouVee (крім великого ящика для інструментів)


Рекомендовані інструменти для збирання дезинфектора YouVee

Основна частина роботи по збиранню ультрафіолетового дезінфектора – це акуратна заміна флуоресцентної лампи на бактерицидну лампу, а далі кріплення цього елемента в кришку ящика для інструментів.

Після ціього потрібно акуратно провести проводку електроживлення лампи, зафіксувати її стяжками, а всередині ящика проклеїти всю поверхню алюмінієвої стрічкою. Із зовнішнього боку ящика заклеїти всі отримані отвори після монтажу кабелів електроживлення.

Також в конструкцію дезінфектора додали захист для користувача – розмикач електроживлення при відкритті кришки.

Коротка відеоінструкція:

Важливі поради

Інженери з Deeplocal радять дезінфікувати в YouVee засоби індивідуального захисту й інші непористі предмети не менше тридцяти хвилин з кожного боку, акуратно їх перевертаючи і дістаючи після обробки. Розрахунки по дезінфекції предметів є на GitHub. Відповідно до вимірів за допомогою ультрафіолетового експометра, доза випромінювання в ньому через 20-30 хвилин досягає необхідних значень – 1 Дж/см2.

При використанні дезінфектора YouVee потрібно обов'язково дотримуватися необхідних заходів безпеки, щоб уникнути прямого впливу ультрафіолетового випромінювання, а також провітрювати приміщення, оскільки деякі типи бактерицидних ламп озонують повітря в процесі своєї роботи.

До того ж користувачам потрібно розуміти, що маски і респіратори починають втрачати свою ефективність після 10-20 циклів знезаражування. Тому обов'язково потрібно мати додатковий набір засобів особистої безпеки на час обробки, а також змінювати багаторазові їх варіанти на нові згідно з інструкцією.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно