Підказкою для споживачів є спеціальне маркування пилососів. Адже з 14 липня цього року в Україні набув чинності закон про обов’язкове енергомаркування всіх пилососів.

Читайте також: Як зігрітися взимку: Xiaomi випустила корисний девайс

Що означають букви на маркуванні

Відповідно до нового закону, всі виробники мають маркувати свої пилососи енергоетикетками, незалежно від торгової марки чи країни-виробника. Саме на цій етикетці міститься вся важлива інформація про характеристики конкретної моделі пилососа.

Зокрема, на етикетці ви можете побачити різні літери, від А до G. Це класи ефективності, де А – найвищий клас, далі рівні B, C і так далі. Відповідно G – найнижчий рейтинг ефективності.

Найважливіші критерії у виборі пилососа

Раніше існував стереотип: що потужніший пристрій, що більше в нього Ватт (споживання енергії) – то він кращий. Але на прикладі енергоефективних лампочок, можна переконатись, що ефективність важливіша за потужність. Так, сучасна ЛЕД-лампа світить яскравіше, працює довше, при цьому споживає менше енергії. Те ж саме стосується побутової техніки, зокрема й порохотягів.

Одним із найважливіших критеріїв у виборі пилососа, безумовно, є якість прибирання. У пилососі їх навіть дві: якість прибирання твердих покриттів (плитки, ламінату) та якість прибирання килимів.

Ще один не менш важливий критерій якості прибирання – це фільтрація. Бо саме дрібний пил є основним ворогом нашого здоров`я та збудником безлічі алергічних захворювань і хвороб дихальних шляхів. Особливо небезпечно це для дітей. Нині взірцевим вважають стандарт HEPA - високоефективна фільтрація повітряних часточок. Фільтри такого типу захоплюють та утримують не лише часточки пилу, шерсті тварин та іншого дрібного бруду, а й навіть бактерії і віруси, збудники астми та алергії. Уся ця "мішанка" осідає в пилозбірнику, а на зовні виходить чисте та корисне повітря.

Також важливим є клас енергоефективності. Виявляється, для надефективної роботи порохотяга достатньо 550-750 ВТ споживчої енергії. Завдяки цьому ви дбаєте про навколишнє середовище та навіть маєте нагоду заощадити кошти, а пилосос служитиме вам набагато довше. Бо за такої споживчої потужності не перевантажується мотор.

Ну і варто зважати на гучність роботи. Адже, що тихіше пристрій працює, то краще. Тоді він не заважає розмовляти з близькими, слухати музику чи дивитись фільм. Найкращі примірники порохотягів мають 64-67дЦб. Рівень шуму таких пилососів не перевищує гучність звичайної розмови.

Як обрати найкращу модель

Кожен із вище перелічених критеріїв отримує оцінку буквою від A до G. Тож якщо коротко – потрібно шукати букви "А" на етикетці. І чим більше їх буде на маркуванні, тим якіснішою є конкретна модель пилососа.

Відповідно, найякіснішою моделлю є пилосос, що має 4 букви "А" на маркуванні. Це означає, що модель найкраще прибирає на твердих поверхнях, килимах, випускає чисте повітря та заощаджує вашу електроенергію.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно