Перше правило економії – з'ясувати, де найбільше витрат. Подумайте, яким електроприладом користуєтесь найчастіше, заміряйте, скільки електроенергії він "з'їдає" і помізкуйте, чи можна зменшити використання цього агрегату. Наприклад, часте користування феном влітку – виглядає марнотратством, чи не так?

Читайте також: Ученые нашли эффективную и дешевую замену кондиционерам

Далі проаналізуймо роботу найпопулярніших електроприладів та пристроїв, і як варто ними користуватися, щоб економити, але не в збитки собі.

Багатозонний лічильник

Це те, що економитиме безвідносно того, які побутові пристрої ви використовуєте. Завдяки цьому чуду техніки, як роз'яснюють у "Київенерго", ви платите за електроенергію, спожиту вночі, на 50% менше у разі 2-зонного обліку та на 60% менше у разі 3-зонного обліку.

Багатозонний лічильник
Як багатозонний лічильник уміє економити електроенергію. Інформація з сайту kyivenergo.ua

Читайте також: Субсидії в Україні: уряд змінив правила нарахування

Лампочки

Замінити лампи розжарювання на енергозберігаючі (світлодіодні LED) потрібно було вже давно. Ви вже це зробили, правда? Це найочевидніший спосіб економії – такі лампи міцніші, функціонують довше і не залежать від частих перемикань. Економія може сягати 50-80%. Крім того, протирання від пилу лампочок і плафонів збереже до 20% їхнього світла.

Ну, і ви ж вимикаєте світло, коли виходите з кімнати?

Електроплита

Конфорка легше і економніше нагріватиме відповідний їй за розмірами посуд і його вміст. Накривайте кришкою каструлі – так ви швидше приготуєте страву, отже – витратите менше енергії. Ще один лайфхак: вимикати страву можна за 5-10 хвилин до повної готовності, гарячий посуд сам "доготує" їжу, а ви – зекономите.

І якщо продовжити тему готування їжі та економії, то наукова думка про це вже подбала – наприклад, мультиварки вміють готувати 2-3 страви одночасно, що дає економію і газу, і електроенергії.

Читайте також: Монетизація субсидій: стало відомо, яку суму виплатить уряд за заощаджені ресурси

Чайник

Не нагрівайте води більше, ніж потрібно. Не забувайте про чайник. Кожне повторне нагрівання коштуватиме забудьку близько 35 копійок за нинішнім тарифом. Тож забули про чайник тричі за день – заплатите зайву гривню. За місяць це 30 гривень. І ще – зовсім не зайве чистити чайник від накипу, інакше витрачатимете на нагрів води зайві 30% енергії.

Холодильник

Його варто ставити подалі від плити, нагрівача, колонки чи бойлера, батареї, прямих сонячних променів, від усього, що нагріває. З сучасними холодильниками ця проблема менша, але старі, якщо маєте у хазяйстві – не забудьте розморожувати. Хоча ліпше таки придбати енергозберігаючий з функцією саморозморожування, за кілька років "відіб'єте" його вартість економією на електроенергії.

Ну, і про відкриті дверцята холодильника ви ж пам'ятаєте, що так не можна?

Телевізор

Сучасні моделі з LED дисплеєм менш енергоємні (40-45 Вт/год ) за старі з електро-променевими трубками (150 Вт/год). Ще одна хитрість – не гнатися за "кінотеатровими" розмірами: чим більша діагональ телевізора, тим більше енергії він "їстиме". Максимальний звук і яскравість дисплею – це також додаткове споживання енергії.

Як економити електроенергію
Яка техніка "з'їдає" найбільше енергії

Ноутбук і комп'ютер

Якщо досі маєте сумніви – що краще, то з точки зору економії перемагає ноутбук – він споживає до 50% менше енергії. Крім того ноут ще й автономний, компактний, мобільний. Зрештою, ще одна хитрість – заряджати ноут на роботі, а користуватися – вдома. (Але ми вам цього не казали).

Пральна машина

Завантажувати її потрібно на дозволений максимум, і вибирати відповідний режим прання. Не повністю завантажена пралка – це 15% перевитрат енергії, а неправильна програма – 30%.

Бойлер

Тут багато що залежить від моделі, тому якщо тільки збираєтесь придбати – уважно вивчайте енергозатратність приладу.

Під час експлуатації бойлера – не вмикайте його на повну потужність, якщо не збираєтесь її всю використовувати, це і зайві витрати, і зайве навантаження на прилад. Якщо користуєтесь бойлером щодня – не вимикайте його з мережі – на підтримку температури тратиться менше енергії, ніж на розігрів з нуля. Хорошу економію можуть дати програмовані контролери, які можна встановити на водонагрівач і запрограмувати таким чином ту кількість і температуру води, яка вам потрібна на конкретний час.

Проводка

Застаріла проводка – це не лише зайві витрати електроенергії, а ще й пожежна небезпека. Тому краще замінити її. Три-чотири тисячі гривень на нову проводку у стандартній квартирі 47 кв.м. хоча й немало, але ж менше зло, ніж згоріла пралка, холодильник чи й квартира, правда ж?

Режим очікування

Це зло для тих, хто бажає економити. Вимикайте пристрої з розеток, якщо не експлуатуєте їх. В тому числі – зарядні пристрої до мобільних ґаджетів. Навіть будучи вимкненою, але під'єднаною до мережі – техніка "з'їдає" до 30% від того, що споживає, будучи увімкненою. За підрахунками експертів "режим очікування" складає близько 7-8% від квитанції за електроенергію.

Читайте також: 3 способи дешево освіжити інтер’єр будинку до літа