Аби розібратися в сучасних технологіях, які використовуються в телевізорах у 2021 році, варто спершу розібратися з технологією LED, яка і дала початок сучасним рішенням.

Що таке LED та LCD і в чому різниця

Пік популярності технології LED припадає на 2016 рік. Саме тоді ця технологія набула найбільшого поширення і LED-телевізори можна було зустріти на кожному кроці. Але що ж це таке?

LED – це технологія екрану побудована на використанні рідкокристалічної матриці (LCD) з підсвічуванням від світлодіодів.

Матриця на рідких кристалах має абревіатуру англійською LCD (liquid crystal display). Раніше апарати з такими екранами так і називалися – LCD телевізори. Але для роботи екрану на рідких кристалах потрібне підсвічування, і перші кілька років для підсвічування використовувалася люмінесцентна лампа CCFL. Потім для роботи підсвічування стали використовувати світлодіоди (light-emitting diode – LED). І тепер телевізори з дисплеями на рідких кристалах називають LED телевізори. Принцип роботи LCD та LED залишається однаковим, а різниця лише у використанні підсвічування на базі світлодіодів.

Згодом на заміну LED прийшла технологія OLED на базі світловипромінюючих світлодіодів, яка почала застосовуватися у флагманських моделях.

Що таке OLED і які його особливості

OLED – це технологія, що використовує органічні світлодіоди. Кожен з таких світлодіодів сам випромінює світло – таким телевізорів не потрібна окрема система підсвічування.

Це дало змогу випускати OLED-моделі, які у порівнянні з LED та LCD стали суттєво тоншими. Ще однією перевагою стало відображення чорного кольору, який став справді чорним, оскільки кожен світлодіод просто згасав, не випромінюючи світло. В результаті контрастність OLED-телевізорів вийшла на новий рівень.


Різниця між OLED та LED на малюнку / Фото LG

Передача кольору і кути огляду в таких телевізорах – теж на дуже і дуже високому рівні.

Ніяких слідів об'єктів в швидких сценах фільмів та ігор ви теж не помітите, та й плавність рухів просто відмінна. Втім, максимальна яскравість трохи нижча, ніж у Nano Cell (але все одно дуже висока – її цілком достатньо для відповідності сучасним стандартам HDR).

Що таке NanoCell та чим він відрізняється від попередніх технологій

NanoCell – це одна із технологій виробництва LED-екранів від компанії LG. Вона отримала свою назву завдяки спеціальним частинкам розміром близько одного нанометра, які напилюють поверх екрану. Наночастки відфільтровують тьмяні кольори, тому зображення виходить чистим і яскравим.

Відомо, що LED-екрани спотворюють кольори, але фахівці LG вирішили цю проблему. На телевізорах NanoCell кольори залишається точними, де б ви не перебували по відношенню до телевізора.

Для кращої роботи з кольором в NanoCell застосована технологія автоматичного калібрування CalMAN, яка самостійно коригує характеристики кольору, підтримуючи стабільність та точність передачі кольору.

Водночас телевізори з NanoCell можуть похизуватися значно ширшими кутами огляду ніж OLED матриці. Тобто, якщо дивитися телевізор у компанії або у колі сім'ї, то всі побачать однаково чітку, реалістичну та яскраву картинку.

Що таке QNED та в чому полягає його революційність

До існуючих OLED та NanoCell компанія LG додала серію телевізорів на базі QNED Mini LED, яка базується на передовій технології джерела світла.

Нові дисплеї з технологією LG QNED Mini LED відрізняються мініатюрним розміром світлодіодів та їх великою щільністю – пам’ятаємо, що саме вони й відповідають за підсвічування матриці.

Давайте ж розберемося, що означає непроста, на перший погляд, абревіатура QNED. Ця комплексна назва поєднує у собі кілька технологій:

  • Q – Quantum Dot (квантові точки), що є мініатюрними кристалами розміром в декілька нанометрів, які випромінюють світло з точно регульованим значенням кольорів. Ця технологія дає змогу підвищити яскравість та контрастність зображення.

  • N – NanoCell – фірмова технологія LG, з якою ми вже знайомі. Нагадаємо, що вона використовує частинки розміром 1 нм, які фільтрують колірний спектр, та забезпечують чисті відтінки і яскраві кольори.

  • ED (Emitting diode – світлодіод) – скорочення від LED, що означає Mini LED підсвічування. Ця унікальна технології дає змогу відтворювати 100% спектру DCI-P3 (колірний простір, що використовується в цифрових кінотеатрах) кольори залишаються яскравими при будь-яких умовах.

Як працює QNED Mini Led від LGЯк працює QNED Mini Led від LG / Фото LG

Актуальні моделі з технологією QNED Mini LED від LG

На глобальному ринку смарт-телевізори преміального рівня QNED Mini LED від LG з’явилися у липні 2021 року. У сімействі телевізорів QNED Mini LED представлено 2 моделі:

  • 8K QNED99 з діагоналлю 75’’ та 86’’;

  • а також 4K QNED91 з діагоналлю 65’’ та 75’’.

Телевізори LG QNED Mini LED працюють на базі новітнього процесора α9 4-го покоління на основі штучного інтелекту, який автоматично аналізує і оптимізує контент. Крім того, телевізори обладнані функціями Scene Detection і Auto Volume Leveling, які вдосконалюють зображення та оптимізують гучність.

Переваги телевізорів на базі QNED Mini LED

Як бачите, QNED – це поєднання кількох технологій, які разом дають змогу вивести якість зображення в телевізорах на новий рівень. Тож і переваги цієї технології над іншими – комплексні та суттєві.

Варто почати з того, що технологія NanoCell від LG, як ми вже знаємо, використовує спеціальне напилення на поверхні екрану наночастинок, які фільтрують нечисті кольори. Підсвічування всієї поверхні екрану забезпечує яскраві та реалістичні кольори з будь-якого кута огляду і при будь-якому освітленні. Тож насолоджуватися незмінною якістю картинки QNED Mini LED можна практично з будь-якої точки кімнати.

Водночас система Mini LED передбачає застосування масиву мікроскопічних світлодіодів (суттєво більше, ніж в класичних РК телевізорах). Вона дозволяє реалізувати засоби локального затемнення за рахунок поділу на зони з незалежним регулюванням.

Що ж до світлодіодів, то їхній мініатюрний розмір і велика щільність розташування дають змогу досягти коефіцієнта контрастності 1000000:1 та забезпечити незрівнянну пікову яскравість.

QNED має значно більшу кількість світлодіодів ніж класичні РК екрани
QNED має значно більшу кількість світлодіодів ніж класичні РК екрани / Фото LG

До речі, флагманська 86-дюймова 8K-панель використовує у складі підсвічування приблизно 30000 світлодіодів, які формують близько 2500 зон. Це забезпечує чудову якість зображення HDR з високою контрастністю та глибоким чорним кольором, а також багатою палітрою відтінків та відмінною точністю передачі кольору, а частота оновлення телевізорів досягає 120 Гц.

За звук в телевізорах LG на базі QNED Mini LED також можна не перейматися. Підсилювати враження від перегляду будуть вже класичні для телевізорів преміум-класу LG технології Dolby Vision IQ та Dolby Atmos. Вони автоматично аналізують умови середовища і тип контенту, налаштовуючи зображення і багатовимірний об'ємний звук для реалістичних вражень.

Ідеальні телевізори для домашніх розваг

Підсумовуючи все вищезазначене, можна зробити висновок, що нові телевізори на базі революційної технології LG QNED Mini LED відмінно підходять на роль домашнього центру розваг.

  • Це чудові телевізори для перегляду серіалів та фільмів на Netflix, Apple TV та інших платформах – 8К та вражаючі 86 або 75 дюймів створюють атмосферу справжнього кінотеатру у вашому домі.

  • Також це ідеальний варіант для любителів комп’ютерних ігор. Завдяки функції Absolute Color і режиму "Оптимізація Гри" спільно з мінісвітлодіодним дисплеєм телевізори LG забезпечують максимальну реалістичність ігрового процесу та надзвичайну точність картинки.

  • Любителі спорту теж залишаться задоволені. Сумісність з бездротовими динаміками через Bluetooth Surround забезпечують ефект присутності і фантастичні емоції, а функція Sports Alerts вчасно нагадає про початок цікавих спортивних подій.

LG QNED Mini LED – це черговий стрибок в еволюції сучасних РК-телевізорів. Нова технологія не залишить жодного користувача байдужим, адже вона дарує неймовірні враження завдяки влучному поєднанню попередніх напрацювань.