SpaceX передбачає, що нова станція зв'язку стане ключовим елементом для покращення покриття та стабільності з'єднання по всій Великій Британії. За планами, нова станція приєднається до вже існуючих наземних станцій зв'язку у Бакінгемширі та Корнуоллі.

Цікаво SpaceX організує вільний доступ до інтернету Starlink у постраждалій від повені Німеччині

Чому SpaceX хочу побудувати станцію на острові Мен

Річ у тім, що зведення наземної станції на острові, який перебуває на захід від узбережжя північної Британії, розширить покриття та передачу сигналу Starlink. В результаті компанія Маска сподівається домогтися кращої якості зв'язку, особливо у віддалених сільських районах країни.

Розвиток Starlink у Великій Британії

Компанія Ілона Маска повільно, але впевнено продовжує забезпечувати покриття інтернетом країна за країною. Так, за планами компанії SpaceX глобальне покриття інтернету повинно бути забезпечене до кінця вересня 2021 року. Часу залишилося не багато, однак експансія Starlink триває: на орбіту виводять супутники, укладають угоди з країнами.

Щодо Великої Британії, то тут Starlink єдина серед компаній придбала ліцензію та право на використання діапазону спектра і встановлення устаткування.

  • У січні цього року стало відомо, що британський незалежний регулятор у секторі телекомунікацій Ofcom видав компанії Ілона Маска дозвіл на запуск супутникового сервісу Starlink.
  • За словами Маска, Starlink, ймовірно, завершить етап бета-тестування до кінця літа.
  • У Великій Британії Starlink обійдеться клієнтам 89 фунтів стерлінгів на місяць плюс їм доведеться заплатити 439 фунтів стерлінгів за супутникову антену.

Коли Starlink з'явиться в Україні

Офіційно жодних заяв про запуск чи роботу системи супутникового зв'язку в Україні компанія SpaceX не робила. Однак, якщо вірити офіційному сайту Starlink, де можна оформити заявку на тестування, SpaceX розраховує на те, що доступ до її супутникового інтернету в Україні з'явиться вже у 2022 році.

До теми Starlink почав переговори з авіакомпаніями про запуск Wi-Fi у літаках

До речі, нещодавно SpaceX відновила темпи виведення супутників Starlink на орбіту Землі після тривалої перерви, яку компанія взяла з досі незрозумілих причин. Хоча, можна припустити, що це пов'язано з підготовкою до орбітального польоту корабля Starship – флагманського проєкту SpaceX, або ж компанія взяла паузу для технічного вдосконалення супутників Starlink.