Зазвичай вже з коробки смартфони мають все необхідне для того, аби послугувати довго, однак не завжди цього буває достатньо. Крім того, існує низка базових правил, яких варто дотримуватися, аби уникати пошкоджень, поломок та інших неприємностей. Редакція Техно 24 зібрала найважливіші поради, які допоможуть вам якомога довше зберігати свою техніку у робочому стані.

Не пропустіть Викинути чи залишити: що робити, якщо смартфон швидко розряджається

Використовуйте захисне скло

Дисплей телефона його найдорожча деталь. Заміна екрану часто обходиться в половину вартості смартфона, тож замість того аби віддавати за його заміну шалені гроші краще одразу подбати про те, щоб він був надійно захищений.

Сьогодні практично усі смартфони вже з коробки мають захисну плівку, яка може врятувати дисплей від подряпин та потертостей іноді навіть під час падінь. Однак вона є беззахисною проти серйозних пошкоджень і часто не зможе зарадити у випадку, якщо смартфон впаде на гостре каміння екраном вниз. У такому випадку найкраще буде використати спеціальне захисне скло, яке здатне дуже добре вберегти екран від пошкоджень.

Смартфон
Ремонт розбитого екрана коштуватиме дорожче ніж заміна захисного скла / Фото Unsplash

Так, зазвичай якісне захисне скло коштує не дешево у порівнянні зі звичайною плівкою, однак воно в рази дешевше ніж заміна дисплея і краще кілька разів замінити розбите захисне скло ніж витрачатися на заміну дорогого екрана, коли потрібно буде на кілька днів залишитися без телефона.

Купіть надійний чохол

Як і у випадку із захисною плівкою практично усі моделі вже з коробки мають простенькі силіконові чохли, які здатні захистити корпус від подряпин, потертостей та незначних ударів. Для початку його вистачить, однак на довго залишати такий чохол не варто і краще знайти справді надійний кейс.

Чохол
Якісний чохол захистить як корпус, так і екран / Фото Unsplash

Сьогодні на ринку можна знайти чимало різноманітних чохлів, які пропонують різний ступінь захисту, від звичайних бамперів до серйозних кейсів з армованими та прогумленими елементами, які здатні захистити смартфон у випадку найбільш екстримальних падінь. До того ж хороший чохол є надійним захистом не лише для корпусу, але й для екрана.

Видаляйте зайві програми та файли

Після того, як ви подбали про фізичний захист смартфона варто зайнятися і його програмною гігієною, адже навіть найкрасивіший зовні ґаджет не захищений від "тормозів" та підвисань, які з часом торкаються кожного пристрою, якщо його власник не дбає про нього належно.

Маємо для вас універсальну пораду – тримайте на вашому смартфоні лише ті додатки та ігри, які використовуйте. Не залишайте додаток "на чорний день" і не накопичуйте тих програм, якими не користуєтесь, оскільки вони засмічують постійну та оперативну пам'ять пристрою, що негативно впливає на його роботу. Завжди краще повторно завантажити додаток на один раз та видалити його після використання, якщо це "на один раз".

Смартфон
Зайві додатки сповільнюють роботу системи / Фото Unsplash

​Корисно Ваш смартфон здатен дивувати: функції андроїд, про які ви могли не знати

Якщо ваш смартфон почав працювати повільно, його можна легко повернути до життя очистивши від непотрібних додатків та файлів. Як це правильно зробити ми розповідали у нашому матеріалі.

Якщо ви дотримуватиметеся цієї поради, то вбережете ґаджет від "тормозів". До речі, те ж стосується і непотрібних файлів, таких, як:

  • зайві фото;
  • відео;
  • та старі завантаження.

Використовувати хмарні сервіси для зберігання фото

Ця порада частково стосується попереднього пункта, оскільки використання хмарних сервісів дає змогу правильно керувати пам'яттю на смартфоні та стежити, щоб вона не була зайнята непотрібними файлами.

Користуючись смартфоном ми можемо непомітно для себе робити десятки фото та відео щодня. Зважаючи на постійний розвиток камер та алгоритмів для обробки зображення ці фото займають чимало місця, тож їх краще одразу переміщати у хмарне сховище, а всі неважливі файли видаляти.

Хмара
Грамотне використання хмарного сховища допоможе зберегти місце на смартфоні / Фото Unsplash

Сьогодні кожен виробник має власний хмарний сервіс прив'язаний до облікового запису, який ви створюєте під час першого налаштування смартфона. Цей пункт можна пропустити, але найкраще його налаштувати одразу додатково увімкнувши автоматичну синхронізацію фото та відео.

Далі усі ці файли можна легко переглядати на комп'ютері, потрібні завантажувати й зберігати, а непотрібні видаляти звільняючи дорогоцінне місце. Ще ж і надто, ви можете використовувати низку хмарних сервісів від інших компаній, які мають як безкоштовні базові плани з мінімальним об'ємом сховища, так і розширені платні на кілька сотень гігабайтів чи навіть кілька терабайтів.

Регулярно вимикайте смартфон

Ще одна порада яка допоможе продовжити час стабільної роботи смартфона. Усі звикли вимикати комп'ютери та ноутбуки, однак телефони просто блокуються та відправляються у кишеню чи на зарядку. Часто користувачі можуть не вимикати смартфони місяцями, що негативно впливає на швидкість роботи пристрою.

Перезавантаження – це не лише вимкнення смартфона та його повторне ввімкнення, але й важлива процедура, яка припиняє завершенню усіх фонових процесів, звільняє оперативну пам'ять та процесор від навантаження.

Смартфон
Час від часу смартфон потрібно перезавантажувати / Фото Unsplash

До теми Вимкніть негайно: як зрозуміти, що смартфон більше не можна використовувати

Крім того, перезавантаження сприяє правильному встановленню оновлень та активації нововведень, які час від часу випускають виробники смартфону чи операційної системи.

Не зловживайте перезавантаженнями. Так, безперечно, перезавантаження припиняє виконання всіх енергозалежних завдань. Тому багато хто користується перезавантаженням для вивільнення оперативної пам'яті. Але це помилка, тому що операційні системи зберігають дані в оперативній пам'яті не даремно – вони допомагають їм швидше працювати. Чим більше процесів смартфон тримає в кеші, тим менше оперативної пам'яті він витрачає.