Що відомо про Windows 10X

Вперше Windows 10X була представлена ​​ще у жовтні 2019 року у ролі операційної системи, призначеної в першу чергу для двоекранних пристроїв Microsoft Surface Neo, повідомляє 24 канал. Однак у зв'язку з тим, що випуск Surface Neo був відкладений на невизначений термін, Microsoft реалізувала у Windows 10X підтримку пристроїв з одним дисплеєм, та спрямувала її на середньобюджетні ноутбуки.

До теми Дизайн інтерфейсу Windows 10X злили в мережу до релізу

У ході розробки ОС втратила підтримку Win32-додатків, що вивело її на один рівень з Chrome OS. Проте, у майбутньому Microsoft планує додати у Windows 10X підтримку Win32-додатків і забезпечити зручну роботу на двоекранних пристроях. Зараз же система працює виключно з UWP-додатками з Microsoft Store і Progressive Web Apps через браузер Edge.

Коли Windows 10X вийде офіційно

Поки достовірно невідомо, коли компанія планує представити Windows 10X, проте ходять чутки, що ОЕМ-виробники готуються показати малопотужні пристрої на базі нової ОС вже в найближчі місяці. Збірка Windows 10X, яка стала доступна у мережі, доступна за посиланням у записі Twitter, проте варто зважити, що вся відповідальність за її завантаження і використання, а також пов'язані з цим наслідки, лягає на користувача.