В останніх бета-версіях апдейту Windows 10 21h2, який повинен вийти для всіх користувачів ближче до кінця року, зникли такі програми, як 3D Viewer і Paint 3D. Також тестувальники недорахувались пов'язаної з ними папки в провіднику "Об'ємні об'єкти".

Цікаво Наступна версія автопілота Tesla буде ще сильніше покладатися на дані камер

Непотрібні додатки

Ці програми з'явилися у Windows 10 кілька років тому з "оновленням для творців контенту" Creators Update, і дозволяли створювати 3D-зображення та анімації.

Такий функціонал потрібен далеко не всім користувачам Windows 10, тому Microsoft видалить цей софт з майбутніх версій системи разом з Math Input Panel, яка потрібна для рукописного введення формул, що також потрібно далеко не всім людям.

Якщо ці програми вам все ж потрібні, їх можна буде безплатно завантажити з Microsoft Store. Також ці програми не видаляться автоматично при оновленні до Windows 10 21h2 з попередніх версій операційної системи – за бажанням їх можна буде видалити самостійно.

А що Cortana?

Схоже, компанія не збирається додавати опцію видалення для програми Cortana – зараз її можна лише вимкнути. В Україні фірмовий голосовий асистент компанії Microsoft не підтримується, тому можливість його вилучення з системи був би корисним.

Cortana
В Україні голосовий асистент Cortana не працює / Скріншот 24 каналу