На своєму офіційному сайті компанія пояснила, що вважає небажаними додатками. Це таке програмного забезпечення, "яке може змусити ваш пристрій працювати повільно, відображати несподівані оголошення або в гіршому випадку встановлювати інше програмне забезпечення, яке може бути більш шкідливим або дратувати".

Цікаво Користувачі скуповують шоломи віртуальної реальності Facebook: причина дуже дивна

Які додатки будуть заблоковані

Сама функція з'явилась у системі ще раніше, але її необхідно було вмикати вручну. Починаючи з серпня 2021 року, Microsoft увімкне її як стандартне налаштування за умовчанням.

До "заборонених" додатків відносяться, наприклад, популярні у користувачів торрент-клієнти uTorrent і QBitTorrent, софт для очищення системи CCleaner або утиліта для автоматичної установки драйверів DriverPack Solution.

Захисник Windows також блокуватиме:

  • різноманітні майнери криптовалюти,
  • софт для "прискорення ПК",
  • кейгени, які дозволяють зламувати софт, генеруючи ключі реєстрації.

Разом з тим компанія залишає за користувачем право відключити цю нову функцію. Для цього необхідно перейти в налаштуваннях системи до розділу "Оновлення та захист", обрати меню "Безпека у Windows", далі "Керування програмами та браузерами" і в розділі "Захист на основі репутації" натиснути на відповідні настройки.