Цю подію вважають початком інтернет-комунікації в тому вигляді, якою ми її знаємо зараз.

Читайте також: Skype перестав працювати у більшості браузерів: у чому справа

Що таке Всесвітня мережа?Не варто плутати її з інтернетом. Адже інтернет – це лише спосіб поєднання комп’ютерів для обміну інформацією. Всесвітня мережа – система відкритих документів і сторінок, доступних в інтернеті. Тобто мережа є лише одним із застосувань інтернету і використовує його для передачі даних.

Історія створення Всесвітнього павутиння

Тім Бернерс-Лі працював в Європейському центрі ядерних досліджень (ЦЕРН). У 1989 році він представив Центру проект єдиної системи організації, зберігання і загального доступу до інформації. Цей проект мав вирішити проблему обміну знаннями і досвідом між співробітниками організації.

Його схвалили, тож протягом 1989-1991 років Бернерс-Лі разом з колегами створили стандарти протоколу передачі гіпертексту (Hypertext Transfer Protocol, HTTP) і універсальну мову розмітки (Hypertext Markup Language, HTML). Далі вчені запустили перший в світі веб-сервер.

Тім Бернерс-Лі

Засновник WWW Тім Бернерс-Лі

Коли з’явився термін. Назву "World Wide Web" (Всесвітнє павутиння або мережа) Тім Бернерс-Лі придумав лише у 1990 році. Саме таку назву отримав написаний ним веб-браузер.

Читайте також: Оновлення Windows 10 знижує продуктивність в іграх: деталі

13 квітня 1993 ЦЕРН випустив вихідний код WorldWideWeb в суспільне надбання. Тобто, він став доступним для широкого загалу – кожен міг створювати його основі програмне забезпечення без ліцензійних відрахувань. У цьому ж році випустили програму Mosaic, яка об’єднувала веб-браузер і Gopher-клієнт. Mosaic дуже швидко ставав популярним. Швидко зростала і кількість веб-браузерів.

Що таке Всесвітнє павутиння: відео

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно