Джесіка Меїр та Крістіна Кок стануть першими в історії жінками, які вийдуть у відкритий космос без супроводу чоловіків.

Читайте також: Процес запущено: NASA виділило гроші для будівництва місячних кораблів

Здійснити історичний жіночий вихід у космос вони мали ще у березні, але тоді забракло спорядження відповідного розміру. Тепер ситуацію виправили.


Джесіка Меір та Крістіна Кок

"Особливість цієї експедиції – технічна. Треба буде насамперед замінити сонячні батареї", – пояснила заступниця голови Меган Макартур.

Щоб зробити це співробітницям NASA знадобиться майже 6,5 годин. Та це для них вже рутина, адже у NASA Меган та Джесіка працюють ще з 2013 року. Мріяли про космос з дитинства, але не думали, що стануть першою жіночою експедицією.

Чи взяли б вас на Міжнародну космічну станцію – продійть тест на сайті 24

"Я вважаю, що це важливо, з історичного погляду, адже раніше жінкам не давали робити те, чим зараз займаємося ми. Це дуже важливо, що ми внесемо і свій вклад у космічну програму таким чином, адже ми такі ж працівники NASA як і чоловіки. Ця можливість є нагодою досягти більшого успіху у кар'єрі і надихнути інших", – запевнила астронавтка Крістіна Кок.

Дивіться відео, як астронавтки Джесіка Меір та Крістіна Кок відповідають на запитання з космосу:

hat would you want to see or do on the Moon? What does the International Space Station smell like? Do you ever take a break and just enjoy the view? From space, astronauts Christina Koch and Jessica Meir answered questions from social media sent using

Жінки у космосі: що про це відомо

Першою жінкою в космосі була Валентина Терешкова у 63 році. Відтоді, за даними NASA, за межами земного простору побували майже 60 жінок.

терешкова
Валентина Терешкова

За цей час астронавтки спромоглися пристосуватись до космічних умов, аби завжди виглядати красиво. До прикладу, Карен Нюберг щотижня миє у невагомості голову.

Дивіться відео, як Карен Нюберг миє волосся у космосі:

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно