Таке рішення виданню "Європейська правда" підтвердив очільник АМКУ Юрій Терентьєв.

Читайте також: Мінцифри шукає "обличчя" електронних водійських посвідчень

Дали дозвіл ТОВ "Бакселл" на покупку "Водафон Україна", – підкреслив чиновник.

"Антимонопольний комітет надав дозвіл ТОВ "BAKCELL" (місто Баку, Азербайджан) на опосередковане придбання акцій компанії "Preludium B.V." (місто Амстердам, Нідерланди), що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління компанії", – повідомили в АМКУ.

Це дозволить азербайджанській компанії набути опосередкований контроль над українським мобільним оператором, відомим під брендом "Vodafone",
– йдеться в повідомленні на сайті АМКУ.

Що відомо про Bakcell? Це оператор мобільного зв'язку та провідний провайдер мобільного інтернету в Азербайджані. Компанія заснована в 1994 році і була спільним підприємством уряду і приватної ізраїльської компанії GTIB. Наразі у відкритих джерелах немає точних відомостей, хто є основним власником Bakcell.

Мережа Bakcell, що складається з понад 7,5 тисяч базових станцій, охоплює 93% території (за винятком окупованих територій) і 99% населення Азербайджану. Компанія обслуговує понад 3 мільйона осіб.

Офіційне підтвердження

Як повідомляє "Ліга.Tech", в рамках угоди, МТС через свою 100% дочірню компанію Allegretto Holding S.a.r.l. (Люксембург) продає 100% частку в компанії Preludium BV (Нідерланди), єдиному акціонеру ПрАТ "ВФ Україна", за 734 мільйона доларів, включаючи відкладений платіж на суму близько 84 мільйонів доларів. Передача акцій пройде протягом 90 днів.

"Угода комплементарна оновленій стратегії МТС, яка передбачає концентрацію зусиль на російському ринку, що генерує більше 90% виручки групи, і розвиток на основі базового телеком-бізнесу комплексу сучасних цифрових сервісів. З урахуванням незначної частки українського бізнесу в масштабі групи, МТС збереже привабливий рівень дивідендних виплат в рамках прийнятої на початку року політики", – зазначив президент МТС Олексій Кореня.

Купівля компанії в Україні фінансується переважно за рахунок ресурсів від міжнародних фінансових структур.

Що відомо про Vodafone Ukraine 

Натомість Vodafone Ukraine обслуговує 19,7 мільйона ​​абонентів. Компанія входить до групи МТС (через дві проміжні юридичні особи – люксембурзьку Allegretto Holding S.a.r.l. та нідерландську Preludium B.V.), в якій мажоритарним акціонером є російський бізнесмен Володимир Євтушенков.

Що буде з клієнтами Vodafone Ukraine 

Журналісти Техно 24 звернулися за коментарем до прес-служби Vodafone Ukraine, однак там цю інформацію наразі не коментують. Ймовірно, існуючим користувачам мобільного оператора не варто перейматися з приводу покупки компанії – на них це ніяк не вплине.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно