Про це заявив інтернет-омбудсмен Дмитро Марінічев, повідомляє "РИА Новости".

Читайте також: У Росії порахували збитки від блокування Telegram: мовиться про мільярди доларів

За його словами, існуючий механізм блокувань є неефективним, тому потрібно боротися з авторами нелегального контенту, а не з сервісом, за допомогою якого він поширюється.

Заблокувати його шляхом блокування IP-адрес неможливо, і війна буде тривати вічно навіть з урахуванням того, що клієнтська частина Telegram – це відкритий код, його можна проаналізувати і зрозуміти, як він працює. Тому що Telegram це не сайт, це додаток. Закрити ресурс через IP-адреси практично нереально,
– зауважив Марінічев.

Він пояснив, що Telegram все одно зможе оновлювати своє програмне забезпечення та за допомогою цих оновлень обходити будь-які блокування. При цьому росіянин зазначив, що додавання сторонніх сервісів месенджера до "чорного списку" буде змушувати користувачів встановлювати програми для обходу блокувань.

Нагадаємо, 16 квітня суд дозволив Роскомнадзору заблокувати Telegram у Росії. При цьому творець Павло Дуров заявив, що його сервіс почне використовувати вбудовані механізми для обходу блокування. І вже через кілька годин після початку блокування, яке відбулося 17 квітня, весь Telegram продовжив роботу без будь-яких обмежень на території Росії.