Що відомо про витік даних

Фахівці Національного координаційного центру кібербезпеки з'ясували, що у DarkNet невідомі опублікували перелік майже 3 мільйони сайтів, які використовують сервіс Cloudflare для захисту від кібератак. Про це повідомили у РНБО.

Важливо На сайт президента здійснили кілька DDoS-атак

Серед оприлюднених адрес 45 записів з доменом "gov.ua" та понад 6,5 тисячі з доменом "ua". Частина цих ресурсів належить об'єктам критичної інфраструктури.

Інформація стосовно частини ресурсів є застарілою. Однак, інша частина залишається актуальною,
– зауважили у РНБО.

Чому це може бути небезпечно

Сервіс Cloudflare приховує справжні ІР-адреси та фактично унеможливлює DDoS-атаки. Після витоку даних у мережі DarkNet виявили безліч сайтів зі справжніми ІР-адресами. Тобто вони стали вразливими до хакерських атак.

Варто розуміти, що частина сайтів може належати об'єктам критичної інфраструктури.

Актуально РФ причетна до спроб викрасти дані про розробку вакцини від COVID-19, – Велика Британія

Наразі РНБО повідомляє власників скомпрометованих ресурсів про небезпеку та радить їм якомога оперативніше змінити ІР-адреси, а також посилити моніторинг кібератак на вказані ресурси.

Що відомо про DDoS-атаки?

Нещодавно у РНБО заявили, що їхні експерти виявили новий дуже небезпечний вид DDoS-атак. Через неї у червні 15% всього світового інтернету впав на 30 хвилин, постраждала й Україна. При цьому експерти кажуть, що така DDoS-атака може залишити без інтернету майже цілу країну.