Напівпрозорі сонячні елементи розробили фахівці Університету Монаш і Національного наукового агентства Австралії. За стабільністю і продуктивністю вони не поступаються сонячним панелям, які встановлюють на дахах, повідомляє New Atlas.

Не пропустіть Дослідники розробили революційну сонячну панель з рекордною ефективністю

Вони складаються з перовскитів, які можуть ефективно конвертувати ультрафіолет і видиме світло в електрику, і органічного напівпровідника, що заміняє матеріал Spiro-OMeTAD.

Сонячна покрівля має ККД від 15% до 20%. ККД напівпрозорих елементів – 17%, при цьому вони все ще здатні пропускати понад 10% світла, так що вони виконують своє завдання. Давно була мрія мати вікна, що генерують електрику, тепер це стане можливим,

– пояснив професор Яцек Ясіняк.

За оцінками розробників, такі вікна могли б виробляти близько 140 ват на квадратний метр. А витрати на впровадження технології у виробництво великих вікон для багатоповерхових будівель виявляться мінімальними. Але навіть у разі додаткових витрат будівля буде отримувати електрику безкоштовно.

Як застосують розробку

Об'єднавшись з виробником вікон, компанією Viridian Glass, команда вчених розраховує довести розробку до ринку. Правда, скільки доведеться почекати – поки не ясно, очевидно, що технологію потрібно ще доопрацювати, підвищити пропускну спроможність нових сонячних елементів хоча б до 30-40%.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно