Про свій досвід у вивченні програмування Соболєв розповів в інтерв’ю dou.ua.

Цікаво Ситуація на ринку IT у травні: які фахівці нині найбільш затребувані

З чого починав

Кардинально змінити сферу роботи екснардеп вирішив у 2019 році. Спочатку він пройшов онлайн-курс на безкоштовній платформі Prometheus. Далі був ще один курс Mate Academy, де він вивчав мову програмування Python, а потім ще й мову Java.

На мене дивилися, напевно, як на дивака: що він тут взагалі робить якийсь 42-річний дядько з Верховної Ради? Але мені це тільки додавало енергії,
– зізнався Соболєв.

Перша робота

Як розповів екснардеп, у березні цього року він почав дуже активно надсилати резюме. В одній компанії його навіть відібрали до числа найкращих. Але попрацювати так і не вдалось – цю вакансію скасували через карантин.

Через знайомих Соболєв познайомився із співзасновником стартапу щодо обробки відкритих даних Data Ocean. Цей сервіс допомагає компаніям обробляти великі обсяги відкритих даних для пошуку нових клієнтів і ринків.

До теми Зарплати в українській IT-сфері: дохід у різних професіях

"Грошей у проєкті я поки що не отримую, працюю за досвід. Бачу, що досвід на моєму нинішньому рівні – це найважливіше. Ще радує те, що я фактично продовжую свої перші закони в парламенті”, – додав колишній народний депутат.

Хто такий Єгор Соболєв?

Це відомий український журналіст-розслідувач. він був нардепом VIII скликання Верховної Ради від партії "Самопоміч". Був призначений головою парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції. Соболєв став співавтором законопроєктів про декомунізацію, відкритості реєстрів, електронне декларування та антикорупційних органів.