Як повідомили 24 каналу представники Rakuten Viber, команда месенджера продовжує робити все можливе для забезпечення роботи застосунку на усій території України, зокрема й там, де його намагаються блокувати.

Не пропустіть Десятки мільйонів японців залишились без інтернету внаслідок збою

Чому окупанти блокують Viber

Нагадаємо, у вівторок, 5 липня, стало відомо, що месенджер Viber перестав належно працювати на території Херсонської області. Користувачі скаржилися на блокування доступу до програми зі сторони окупаційної влади. Зазначалося, що отримати доступ до Viber було можливо лише за допомогою VPN.

Наразі ж функціонування месенджера відновлено. Варто зазначити, що це не перші складнощі в роботі сервісу, з якими стикається компанія. Раніше окупанти намагалися блокувати доступ до месенджера на території Донецької та Луганської областей. Пояснюють це тим, що Viber використовують начебто "для поширення шкідливих програм, на базі яких завдаються реальні удари та розкривається розташування критичної цивільної та військової інфраструктури".

У Rakuten Viber наголошують, що будь-які спроби обмежити роботу сервісу є спрямованим обмеженням сотень тисяч українців від спілкування з родинами, від джерел правдивої інформації в каналах державних установ та українських ЗМІ, та від доступу до критичних сервісів, наприклад, банківських.

Читайте на сайті Хакери вкрали дані понад мільярда людей у китайської поліції та продають їх

Блокування соцмереж в Росії: коротко

  • Додамо, що на території Росії Роскомнагляд від 4 березня заблокував соцмережу Facebook. Кремль назвав Meta "екстремістською організацією".
  • "Мільйони звичайних росіян опинилися відрізаними від надійної інформації, від спілкування зі своїми родичами та сім'єю – у тиші, без можливості висловити свою думку", – прокоментували заборону у Facebook.
  • Крім того, під блокування потрапили й інші соціальні мережі. Зокрема, Роскомнагляд офіційно вніс Instagram до реєстру заборонених сайтів у Росії.
  • Після визнання компанії Meta екстремістською, в Росії місцеві IT-спеціалісти кинулися майструвати свої версії інстаграму. Одна з них – Россграм. Проте виявилося, що для запуску нової соцмережі творці проєкту скористалися PHP-скриптом 2018 року PixelPhoto, який вільно продається за 69 доларів.