Скидання кожуха – це важливий етап у підготовці першого тестового польоту Ingenuity, який може відбутися вже у перший тиждень квітня. Завдання вертольота – продемонструвати можливість використання подібних апаратів під час майбутніх місій для дослідження важкодоступних місць на інші космічні об'єкти.

Цікаво NASA опублікувало звуки пересування ровера Perseverance поверхнею Марса

Щит відкинутий, і ось наш перший погляд на вертоліт. Він розміщений боком, складений і зафіксований на місці, так що потрібно зробити кілька зворотних орігамі перед його встановленням,
– написали представники NASA у твітері Perseverance.

Спершу марсохід відправиться в намічену для польотів зону, яка розташована на відстані доби мандрівки для марсохода.

Гвинтокрил
Скинутий кожух та закріплений до корпусу марсохода гвинтокрил / Фото NASA

Зазначимо, що жоден гвинтовий апарат ніколи не літав за межами Землі. NASA сподівається, що Ingenuity допоможе змінити такий стан справ: успішні польоти вертольота можуть відкрити Марс для великих повітряних досліджень у майбутньому.

Місце випробувального польоту

Марсіанська поверхня під льотною зоною повинна бути плоскою і не містити великих каменів, які можуть створювати потенційну небезпеку для вертольота. Водночас на цій поверхні повинні знаходитися об'єкти й відмінні риси, за допомогою яких апарат зможе орієнтуватися за допомогою навігаційної камери вертольота під час польоту.

Таке ідеальне місце, що підходить під всі ці критерії, інженери виявили безпосередньо поряд з місцем висадки марсохода Perseverance.

Зона польоту
Зона польоту вертольота Ingenuity /

Від місця льотної зони марсохід перебуває на відстані 60 метрів. Після того, як марсохід добереться до місця польоту – він висадить на поверхню вертоліт, а сам протягом 25 годин буде рухатися у місце під назвою "Оглядовий майданчик Ван Зіла", розташований приблизно у сотні метрів від льотної зони вертольота.

Як пройде політ Ingenuity

У рамках першого запуску Ingenuity повинен буде піднятися на висоту трьох метрів, зависнути над поверхнею протягом 30 секунд, зробити оберт навколо своєї осі на місці, а потім приземлитися. Увесь процес буде проходити в автоматичному режимі, відповідно до команд, які інженери NASA відправлять на бортовий комп'ютер вертольота за день до його дебютного польоту. Камера роздільною здатністю 0,5-мегапікселів, що закріплена на "череві" Ingenuity, у ході всього процесу буде робити по 30 фотографій в секунду.

На вертольоті також встановлена якісніша 13-мегапіксельна камера, спрямована у бік горизонту. Вона буде проводити зйомку оточення, коли вертоліт підніметься у повітря. Водночас оснащений декількома камерами марсохід Perseverance буде вести зйомку польоту марсіанського вертольота з поверхні Червоної планети. Потім усі фотографії будуть відправлені на Землю.

Деморолик польоту Ingenuity: дивіться відео