Спінозавриди – одні з найцікавіших і маловивчених динозаврів-тероподів, які характеризуються великими розмірами тіла. Скам'янілі кістки нових видів цих тварин відкопували протягом декількох років.

Цікаво Чому динозаври стали домінувати на Землі: відповідь вчених

Що відомо

Рештки знайшли палеонтологи-любителі – вони виявили частини двох черепів. Пізніше за справу взялися вчені з Саутгемптонського університету і Лондонського університету королеви Марії. Вік решток оцінюють у 125 мільйонів років.

  • Як показав аналіз, ці види не були раніше відомі науці.
  • Перший отримав назву Ceratosuchops inferodios. В перекладі це означає "Пекельна чапля з крокодилячою мордою". Припускають, що він міг полювати подібно до цих сучасних птахів – стоячи нерухомо в очікуванні здобичі або повільно її переслідуючи, в кінці наносячи удар стрімким рухом.

Знайдена частина Ceratosuchops inferodios
Знайдена частина Ceratosuchops inferodios / Фото Кріс Баркер

  • Другий вид назвали Riparovenator milnerae – Мисливець на березі річки Мілнера. Таку назву він отримав на честь Анджели Мілнер, котра досліджувала єдиного до цього часу знайденого на території Англії спінозаврида – баріонікса.

Частина черепної коробки Riparovenator milnerae
Частина черепної коробки Riparovenator milnerae / Фото Кріс Баркер

Хоча скелети неповні, дослідники підрахували, що і Ceratosuchops, і Riparovenator мали довжину близько дев'яти метрів. А їхні черепи досягали довжини одного метра. Аналіз показав, що спінозавриди могли виникнути в Європі, а потім поширитися в Азію, Африку та Південну Америку.

Дослідники розповідають про свою знахідку: відео