Про це повідомляє журнал Science Robotics.

Вчені із Массачусетського технологічного інституту поставили собі ціль створити апарат, який би не відлякував підводних жителів. Річ у тім, що їх поведінка змінюється в присутності людей. Розробники також відзначили, що всі попередні моделі подібних апаратів створювали сильний шум та турбулентність, що відлякувало морських тварин. Також з огляду на те, що у воді погано поширюється радіосигнал, пристрої доводилося об'єднувати з оператором за допомогою кабелю.

Читайте також: Робот українця завоював "срібло" на міжнародних змаганнях із робототехніки

Нова розробка переміщається у воді майже, як справжня риба, і навіть ворушить хвостом. Об'єкт може пересуватися в будь-якому напрямку завдяки горизонтальним плавникам і модулю контролю плавучості.

Робот оснащений вбудованою камерою для відеозапису. Їм можна управляти за допомогою акустичних сигналів з операторського пульта. Відзначається, що апарат відпливав від оператора на відстань понад 20 метрів, при цьому частка успішно прийнятих сигналів склала 97%.

Випробування нового робота-риби – дивіться відео.

Випробування робота-риби були проведені на кораловому рифі біля острова Фіджі. В ході досліджень було встановлено, що риби не лякаються робота і дозволяють йому близько підпливати до себе.