Відповідь на таємницю знайшла дослідницька група міжнародного університету Флориди на чолі з Яннісом Папастаматіу після проведення серії експериментів з сірими рифовими акулами. Вони мешкають в районі одного з коралових островів Французької Полінезії.

Цікаво Huawei представила нове покоління навушників FreeBuds 4i: 10 годин роботи без підзарядки

Що з'ясували вчені

Папастаматіу звернув увагу на те, що акули рухаються проти висхідної течії в певному місці, при цьому вони були практично нерухомі, ледь ворушили плавниками і хвостами.

Коли акули рухалися до того місця, де починався висхідний потік, особини попереду "здавали назад", даючи можливість течії повертати їх у початкове положення.

Щоб зафіксувати це, вчені використовували акустичні трекінгові мітки та підводні камери, встановлені на акулах. Крім цього дослідники вели безпосередні спостереження. За їх розрахунками, використовуючи такий алгоритм рухів, тварини економили до 15 відсотків енергії під час плавання.

Інформація, отримана вченими в результаті моніторингу, допомогла з'ясувати, що акули дійсно вважають за краще перебувати у висхідних течіях, тим самим мінімізуючи витрати енергії.