Команда вчених з кількох університетів Австралії та США під керівництвом команди з Університету Нового Південного Уельсу знайшли спосіб ефективного перетворення вуглекислого газу на кисень і твердий вуглець.

Не пропустіть Зафіксовано руйнування найстарішого арктичного льодовика на планеті

Як працює запропонований вченими спосіб

В основі дослідної установки об'ємом два літри лежать фізико-хімічні явища, пов'язані з пропущенням вуглекислого газу через галій. Це так званий рідкий метал, який починає плавитися за температури, близької до 30°C.

Крім галію в рідкій формі та галію у вигляді наночастинок до суміші додаються срібні стрижні нанометрових розмірів. У процесі роботи суміш інтенсивно перемішується, що викликає трибоелектрохімічні реакції, коли речовини у рідкому стані починають завдяки силі тертя активніше взаємодіяти з поверхнями твердих наповнювачів.

Схема
Рідкий галій перетворює вуглекислий газ на кисень і твердий вуглець / Фото Tang

У статті в журналі Advanced Materials, в якій викладені важливі етапи дослідження, вчені повідомили, що компактна установка місяць без зміни характеристик перетворювала 100 мілілітрів CO2 кожну хвилину.

Вчені вважають, що такими установками можна обладнати кожен автомобіль з ДВС та кожну електростанцію на викопному паливі, і тоді якість повітря зміниться вже за один день. Для комерціалізації технології негайно створили компанію, тож залишається лише чекати від неї новин.