Для дослідження вчені обрали три метеорити, які впали на Землю в різних місця та в різний час. Їх поклали до спеціальної печі, де поступово розігрівали до температури, за якої з мінералів почали утворюватися гази.

Цікаве за темою Падіння метеорита на Землю потрапило на відео: яскраві кадри

Метеорит
Метеорит Мигії / Фото Wikipedia

Усі три піддослідні камені – вуглецеві хондрити класу СМ. Це один з найпоширеніших типів метеоритів, які падають на Землю. Вони складаються з матеріалу, який сформував Сонце, Землю та інші тіла Сонячної системи.

Оскільки хондрити тугоплавкі, у них зберігаються одні з найбільш примітивних компонентів, з яких формувалася наша зоряна система. Розігрівши їх, ми вивільнимо ці компоненти, що дозволить їх дослідити.Метеорит
Метеорит Агуас Зарказ / Фото Lunar and Planetary Institute

Цікаве за темою У небі над Китаєм зафіксували падіння метеорита: вражаюче відео

Чого досягли вчені

Розділяючи за допомогою мас-спектрометру ізотопи та молекули , вчені фактично імітували процес формування атмосфери планети на ранньому етапі. Експеримент показав, що під час процесу «запікання» найбільше виділяється водяної пари.

Цитата «Використання метеоритів з нашої сонячної системи для розуміння екзопланет довкола інших зірок видається довільним, однак дослідження показують, що цей вид матеріалу доволі поширений довкола інших зірок» - сказала Мегі Томпсон, співавторка дослідження, аспірантка астрономії та астрофізики Каліфорнійського університету в Санта-Круз

Що потрібно знати про метеорити

  • Буква "С" в класифікації СМ означає Carbonaceous, тобто – вуглецевий.
  • Буква "М" в класифікації СМ означає Mighei – українське село Мигія в Миколаївському районі, де був знайдений перший метеорит такого класу.
  • СМ-хондрити – найпоширеніший тип метеоритів серед вуглецевих хондритів.
  • Останній метеорит класу вуглецевих хондритів впав на Землю 28 лютого 2021 року в Англії, та став першим британським метеоритом цього класу.