Після того, як французький регуляторний орган оштрафував Apple 113 мільйонів доларів за приховане сповільнення процесорів, компанія перестала вдаватися до такої практики в країні. Користувачі перевірили, чи будуть їхні пристрої працювати швидше, якщо змінити регіон. І це спрацювало.

Цікаво Кого чекає Україна: які компанії мають офіційні представництва, а про які ми лише мріємо

Що відомо

  • Користувачі підтвердили, що продуктивність окремих старих моделей iPhone дійсно зростає після зміни регіону в налаштуваннях на Францію. Ба більше, смартфони починають працювати плавніше. Зрозуміло, що так акумулятори старих моделей будуть швидше псуватися. А їх заміна коштує недешево.
  • На нових моделях цей трюк не працює – їх компанія або не сповільнює зовсім, або робить це мінімально, адже вони ще здатні достатньою мірою справлятися зі зростаючими вимогами програмного забезпечення.
  • Також повідомляють, що це працює і з iPad.


Результати Geekbench-тестування продуктивності iPhone 7 до та після переходу на новий регіон / Скриншот сайту Gizchina

Навіщо Apple сповільнює смартфони

Після того як інформація стала відомою ЗМІ, компанія пояснила свої дії. Річ у тім, що з часом акумулятори телефонів зношуються. Їхня продуктивність падає і смартфони уже не можуть працювати так само ефективно й довго, як раніше. Для цього виробник штучно на рівні програмного забезпечення сповільнює пристрій, що позитивно впливає на життєвий цикл акумулятора.