Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в ефірі 24 каналу. За його словами, нині додаток проходить модерацію в Apple Store та Google Play Market.

До теми Карантин через коронавірус: якому бізнесові від цього користь

Він пояснив, що додаток не буде постійно відслідковувати геолокацію людини. Однак вона отримуватиме в день декілька пуш-повідомлень, їй потрібно буде сфотографуватись і водночас буде фіксуватись її геолокація.

Ті люди, які не мають смартфонів, їм будуть телефонувати з call-центру і перепитувати, чи вони перебувають на самоізоляції.

Як працюватиме застосунок

Додаток буде збирати дані про геолокацію та FaceID. І це відбуватиметься у випадковий період часу.

Одразу заспокою – жодного "великого брата" чи стеження за громадянами. Обов’язковий контроль для хворих та добровільний для самоізольованих. Інакше епідемію не зупинити,
– зазначив Федоров.

Окрім того, за допомогою цього застосунку, можна буде замовляти продукти та ліки онлайн, а також повідомляти про стан здоров’я.

Також у Мінцифрі планують за допомогою сервісу Дія проводити моніторинг можливого контакту з хворим. Для цього користувачі повинні будуть сканувати QR-коди в магазинах, таксі тощо. Після цього людину будуть попереджати про можливий контакт з хворим.

Хто має обов'язово користуватись додатком

Є три категорії людей, які мають мають завантажити додаток:

  • люди, які захворіли і проходять лікування вдома;
  • люди, які приїхали з-за кордону і потребують обсервації;
  • люди, в яких є підозра на захворювання.

"Окрім цього, ми працюємо з МВС та МОЗ на тим, щоб відслідковувати також місце перебування та дотримання карантину тих людей, які контактували з хворими", – пояснив Федоров.

Безкоштовні послуги для бізнесу

Ще один корисний інструмент, що запускає Мінцифра, – це онлайн-платформа безкоштовних послуг бізнесу. Нині існують сервіси, що пропонують багато безкоштовних послуг для громадян на період карантину. Тож в міністерстві планують зібрати всі послуги на одній платформі.

Михайло Федоров про запуск нового додатку: відео

Досвід сусідів У Польщі запустили додаток, що контролює дотримання карантину через селфі

Карантин в Україні

  • Станом на 6 квітня в Україні лабораторно підтвердили 1319 випадків зараження коронавірусом.
  • Вірус забрав життя вже 38 людей. Наразі вилікувались 28 українців.
  • Карантин в Україні продовжили до 25 квітня. При цьому прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, якщо поширення карантину в Україні вдасться зупинити раніше, то карантин достроково зупинять.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно