Генеральний директор Державного підприємства "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. А. М. Макарова" Сергій Войт у коментарі виданню "Укрінформ" заявив, що Україна не має власного космодрому, попри те, що сам тільки "Південмаш" спеціалізується на ракетобудуванні та здійснює зовнішньоекономічну діяльність з 23-ма країнами, в тому числі Європи.

Читайте також: Клим Чурюмов: український астроном-щасливчик, відкриття якого можуть врятувати світ

Він також наголосив, що Україні давно потрібно мати власний майданчик для запуску ракет, і створити його можна на Херсонщині. Очільник держпідприємства зазначив, що херсонський державний завод "Паллада", який виготовляє плавучі споруди, готовий до співпраці і партнерства.

"Наші інженери шукали варіанти, розглядали багато питань. Необхідно все враховувати, адже деякі країни проти того, щоб над ними запускали ракети. Спільно з Укроборонпромом ми вирішили зробити таку платформу на херсонському підприємстві "Паллада",
– сказав гендиректор Південмашу.

Що відомо про державне підприємство "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. А. М. Макарова"? Його створено у 1944 році. Підприємство вважається одним з флагманів виробництва ракет-носіїв і супутників в Україні. Це дозволяє державі забезпечувати 8-10% пускових послуг, які надаються щорічно міжнародним компаніям.

У квітні 2017 року Південмаш підписав з компанією S7 Sea Launch Limited контракт на виробництво і поставку 12 ракет-носіїв серії "Зеніт" для дослідження і використання космосу в мирних цілях в рамках міжнародних програм "Морський старт" і "Наземний старт".

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно