Що відомо про вибух в центрі галактики? Вчені з ASTRO 3D встановили, що після вибуху в центрі Чумацького Шляху конусоподібні ударні хвилі і викиди радіації поширилися з полюсів нашої галактики на відстань в 200 000 світлових років.

Читайте також: NASA запустить перший космічний "дозаправний" корабель: деталі

Цю подію назвали спалахом Сейферта. За словами астрономів, такі наслідки могли викликати тільки ядерні процеси, запущені активністю надмасивної чорної діри Стрілець A*, маса якої перевищує масу Сонця в 4,2 мільйона разів.

Дослідники з'ясували, що спалахи після вибуху тривали протягом 300 000 років – вкрай короткий термін за мірками галактики. До того ж, за їхніми обчисленнями, під час цих подій вже існували далекі предки людини австралопітеки.

Вибух в центрі Чумацього Шляху – дивіться відео

Висновки. Астрономи відзначають, що до цієї знахідки Чумацький Шлях вважався відносно спокійною галактикою. За їх словами, це відкриття дає привід для повного переосмислення еволюції і природи нашої галактики.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно