Bloomberg повідомляє, що ще у кінці листопада Поляков отримав листа від Комітету іноземних інвестицій у США (CFIUS), в якому була сформульована вимога, щоб Поляков та його інвестиційна компанія Noosphere Venture Partners продали близько 50% акцій Firefly ґрунтуючись на забезпеченні інтересів національної безпеки.

Цікаво Samsung підтримає клієнтів із порушеннями слуху: яку ініціативу запускає компанія

Видання також зазначає, що зі слів представників Полякова, той погодився на продаж компанії, водночас зазначаючи, що він не вважає володіння ним Firefly Aerospace загрозою національній безпеці США.

Що зараз відбувається з Firefly Aerospace

Зі слів людей знайомих з ситуацією, які спілкувалися із журналістами Bloomberg, наразі уряд припинив усі операції із запуску ракет компанії на авіабазі Ванденберг на час вирішення питання власності. Зазначається, що в уряді США переймаються через те, що важливі військові технології можуть потрапити в Україну або й до Росії чи інших країн, які також займаються розвитком космічних програм.

Реакція компанії Firefly Aerospace

У Firefly Aerospace наголошують, що Максим Поляков попередньо пройшов усі необхідні перевірки і раніше жодних проблем із безпекою виявлено не було.

У коментарі Bloomberg представники компанії заявили:

Noosphere Ventures і Поляков розуміють, що дії CFIUS відбуваються на тлі зростаючої напруги між Україною та Росією. Noosphere Ventures докладає всіх зусиль, щоб розв'язувати проблеми з CFIUS найбільш ефективним і відповідним способом.

Успіхи Firefly Aerospace у 2021 році

  • Компанія Firefly Aerospace нещодавно запустила свою першу ракету Alpha. Запуск закінчився контрольованим вибухом ракети і компанія готувалася до проведення другого польоту.
  • Серед іншого компанія у 2021 році отримала контракт від NASA на створення космічного тягача в рамках програми SBIR. Новий "космічний тягач" повинен доставити корисне навантаження на орбіти, до яких складно дістатися за допомогою класичних ракет.
  • Також Firefly Aerospace отримала від NASA контракт на суму в 93,3 мільйона доларів для доставки десяти науково-технічних пристроїв до Моря Криз на Місяці у рамках програми NASA "Артеміда". Посадковий апарат Firefly Blue Ghost повинен доставити вантаж на поверхню Місяця у 2023 році.

Не пропустіть Firefly Aerospace побудує місячний модуль для висадки на Місяць до вересня 2023 року - Новини технологій

Варто зазначити, що в Україні у Дніпрі є RnD центр Firefly Aerospace, який займається розробкою та створенням деяких елементів ракети та супутників на замовлення. Якою буде його доля у майбутньому наразі невідомо.

Також Макс Поляков є власником компанії Noosphere Ventures, яка має значний вплив на космічну галузь та все, що з нею пов'язано в України. Як вплинуть на роботу фонду вимоги уряду США поки також невідомо.