Підготовка до запуску супутника "Січ-2-30"

У серпні в Інституті технічних проблем магнетизму Національної академії наук України були завершені кваліфікаційні випробування габаритно-динамічного макета космічного апарату з моделлю адаптера корисного навантаження і макетом системи відділення від носія. За результатами відповідної доповіді Уруський підтвердив, що запуск "Січ-2-30" намічений на грудень. Резервний термін – січень 2022 року.

Цікаво Україна повертається на космічну орбіту: супутник "Січ 2-30" запустять у 2021 році

У травні стало відомо про підписання контракту між КБ "Південне" і європейською компанією ISILAUNCH по запуску ракетою SpaceX Falcon 9 супутника "Січ-2-30".

  • 180-кілограмовий космічний апарат "Січ-2-30" призначений для отримання знімків поверхні Землі в оптичному і інфрачервоному діапазонах.
  • Супутник повинен розташовуватися на сонячно-синхронній орбіті (висотою 663-682 кілометрів).
  • Розробником супутника виступило КБ "Південне", виробником – "Південмаш".
  • Час активного існування супутника – п'ять років. Вартість запуску "Січ-2-30" на американській ракеті Falcon 9 становить 1,9 мільйона доларів.
  • Космічний апарат повинен стати першим національним супутником України.

Раніше першим українським супутником вважався геостаціонарній телекомунікаційний космічний апарат "Либідь", вироблений канадською компанією MacDonald, Dettwiler and Associates в рамках угоди, укладеної в 2009 році. Вартість контракту склала 254 мільйони доларів.

Про український супутник "Січ-2-30": дивіться відео