Як повідомляє SpaceNews, ракета Firefly Alpha буде оснащена компонентами з 3D-друку від Aerojet на своїх двигунах першого ступеня Reaver. Запуск Alpha запланували на перший квартал 2020 року.

Цікаво: Українська астронавтка пояснила, чому космічний туризм не стане масовим

Для іншої ракети, Beta, Firefly розглядає установку двигуна AR1 від Aerojet.

За словами Марка Уатта, партнера Noosphere Ventures, до якої входить Firefly, компанія планує запуск трьох різних ракет-носіїв: Alpha, Beta і Gamma. Alpha призначена для запуску на низьку навколоземну орбіту малих супутників з вантажопідйомністю до тонни, Beta з навантаженням до 4 тонн і Gamma – багаторазовий космічний літак для запуску ракет з орбіти.

Firefly і Rocketdyne також планують використовувати на комерційних і державних ринках, включаючи проекти, пов'язані з питаннями національної безпеки.

Що відомо про Firefly Aerospace? Це україно-американська компанія, що розробляє легкі ракети-носії для запуску вантажів у космос. Її створили американці, але у квітні 2017 року компанія заявила про банкрутство. Після цього її активи, патенти і ліцензійні угоди викупив український підприємець Максим Поляков. На базі його компанії EOS Launcher та купленої Firefly Space Systems було створено Firefly Aerospace.

Нещодавно стало відомо, що військово-повітряні сили США обрали Firefly Полякова для спецмісій на орбіту, а NASA – для доставки вантажів на Місяць із загальним бюджетом 2,6 мільярда доларів.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно