Зокрема, Мінцифри спільно з МЗС та Мінекономіки запустили інформаційний портал для підтримки IТ-фахівців, які планують релокацію з Білорусі.

До теми Ілона Маска просять підключити Білорусь до супутникового інтернету Starlink

Що пропонує Україна

"На порталі є вся інформація, для того щоб фахівці змогли переїхати в Україну, попрацювати деякий час або залишитися в нашій країні. Там є вся інформація, вже працює служба підтримки в режимі 24/7 і допомагає фахівцям з Білорусі", – заявив Михайло Федоров.

Також міністр каже, що будь-яка українська ІТ-компанія може запросити на роботу білоруського фахівця. Він має передати компанії лише копію паспорта із завіреним перекладом та фото.

Після цього українська компанія має звернутися до Центру зайнятості. Протягом 5-7 днів Центр зайнятості видає дозвіл на прийом на роботу.

Цікаво NEXTA.Live – рупор протестів: що відомо про найпопулярніший телеграм-канал у Білорусі

Раніше Міністерство розширило квоту на прийом на роботу 5000 ІТ-спеціалістів. Вони можуть отримати посвідку на постійне проживання та роботу в Україні впродовж 10 років.

"Ми готові у режимі 24/7 надавати сприяння та консультаційну підтримку іноземним ІТ-спеціалістам, які бажають локалізуватися в Україні", – додав Федоров.

Для отримання консультації потрібно звернутись за цим номером +380 50 516 64 35.

Чому хочуть переїхати

Найбільші проблеми з інтернетом відбувались у Білорусі з 10 по 12 серпня. IT-сектор забезпечував до 10% ВВП Білорусі. При цьому лише один день без інтернету призвів до втрати 56,4 мільйонів доларів лише за день. А за три доби проблем економіка Білорусі втратила близько 170 мільйонів доларів.

Тож очевидно, що IT-фахівці почали шукати інші варіанти для роботи, зокрема й переїзд в Україну.

Якщо ситуація не вирішиться найближчим часом, ми вантажимо команду в автобус і їдемо працювати в Україну,
заявив СЕО компанії SLON Media Герман Полещук.