Минулий тиждень для компанії Zoom Video Communications видався не найкращий. На творців популярного додатку посипалася критика через проблеми платформи з конфіденційністю. Втім гендиректор компанії Ерік Юан пообіцяв якнайшвидше виправити недоліки додатка, повідомляє The Verge.

Не пропустіть "Наче епізод Чорного дзеркала": через Zoom стартап звільнив 406 співробітників

Що не так з Zoom

Річ у тім, що в Zoom не передбачено наскрізне шифрування даних. Саме ця обставина дозволяє як мінімум розробнику спостерігати за приватними відеоконференціями. Через це Ілон Маск та NASA заборонили Zoom для використання серед своїх співробітників.

Напередодні житель міста Сакраменто, штат Каліфорнія, Роберт Каллен подав до суду на сервіс Zoom через розголошення конфіденційної інформації третім особам.

В заяві позивача, поданій у понеділок до федерального суду Сан-Хосе, стверджується, що при встановленні або відкритті скриньки сервіс без відома користувача передає інформацію про нього третій стороні, наприклад, компанії Facebook.

Крім того тисячі записів відеодзвінків Zoom було оприлюднено в мережі. Серед них записи конференцій, уроків, приватних розмов, а також особистих даних, зокрема дітей. Записи відеодзвінків потрапили на YouTube та Vimeo.

За замовчуванням сервіс не зберігає відео, але користувачі можуть самі записувати відеорозмову. В такому випадку сервіс має надсилати всім учасникам розмови повідомлення про запис. Відео стали доступні через метод присвоєння назви файлу, який використовує Zoom.

Zoom вирішить проблеми з конфіденційністю

Генеральний директор Ерік Юан заявив, що компанія призупинить розробку нових функцій та присвятить усі свої інженерні ресурси вирішенню питань конфіденційності та безпеки. Він також повідомив про приголомшливу статистику: за три місяці Zoom перейшов із середнього показника від 10 мільйонів щоденних користувачів до 200 мільйонів.

Протягом останніх декількох тижнів підтримка напливу користувачів була надзвичайною справою та нашою єдиною метою. Ми прагнули забезпечити вам безперебійне обслуговування та зручний інтерфейс, а також забезпечити конфіденційність та безпеку платформи. Однак ми визнаємо, що не виправдали очікувань щодо конфіденційності та безпеки. За це мені дуже шкода, і я хочу поділитися тим, що ми збираємося зробити,
– написав Юан.

Список наступних кроків Юаня довгий і вражаючий. На додаток до заморожування розвитку функцій, компанія заявила, що проводитиме "всебічний огляд" зі сторонніми експертами та користувачами, щоб зрозуміти проблеми платформи.

Компанія збирається вдосконалити свою програму збору помилок та сформувати раду головних працівників з інформаційної безпеки. Також Юань наголосив, що інформуватиме користувачів про зміни кожного тижня в рамках відеоконференції.

Серед іншого компанія змінить інсталятор для Windows та MacOS. Також Юань порекомендував захищати відеоконференції паролем. Оскільки користувачі часто нехтують цією функцією, зловмисникам значно легше підключитися до будь-яких відеозустрічей.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно