Про існування та роботу ботів повідомив дизайнер цифрових продуктів Вадим Грін на своїй фейсбук-сторінці.

Важливо! Чому не варто використовувати сторонні магазини додатків Android

Що відомо про ботів

У боті "Досьє" за телефонним номером можна було отримати ПІБ користувача, дату народження, серію та номер паспорта, прописку та ІПН – станом на зараз бот перестав працювати – його аккаунт видалений.


За гроші бот гадає інформацію за різноманітними запитами


Один з ботів вже не працює – його сторінку видалено

Другий бот ще працює – десять запитів з даними коштують 50 доларів, за 50 запитів доведеться віддати 100 доларів, а за 200 – 200 доларів.

Реакція банку

У "Приватбанку" зазначили, що один з ботів був виявлений 23 квітня. Банк подав заяву в поліцію для відкриття кримінального провадження. За словами представників банку, їм невідомі джерела даних у таких шахраїв, це має з'ясуватися в ході розслідування.

Речник "Приватбанку" Олег Серга у коментарі ТСН розповів, що після 2017 року викрасти базу "Приватбанку" стало технічно неможливо.

Я можу сказати, що принаймні за останні три роки, від моменту, коли ми провели повністю аудит, можливість будь-якого несанкціонованого доступу до бази даних ззовні принципово неможливоа. Це архітектурно неможливо. Тобто, не можна вкрасти базу даних клієнтів "Приватбанку". Принципово не можна. У такій архітектурі збудовано, що це неможливо технічно,
– пояснив прессекретар банку.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно