Про це пише видання "Новое время".

У NASA пропонують кілька сценаріїв, які можуть захистити планету від зіткнення. Нове дослідження показало, що ризик зіткнення "Бенну" із Землею більший, ніж вважалось раніше.

Читайте також: Повз Землю пронесеться гігантський астероїд

Цей астероїд виконує повний оберт навколо Сонця за 1,2 земного року, має діаметр 500 метрів.

Начебто не такий вже гігант (так гіпотетичний астероїд, який вбив динозаврів, мав 10 км в діаметрі), але швидкість його зіткнення із Землею може скласти 12 км/с. Таке зіткнення буде порівняти з ядерним вибухом потужністю 1 150 мегатонн у тротиловому еквіваленті,
– сказано у матеріалі.

Очевидно, що зіткнення з "Бенну" стане не такою глобальною катастрофою, як історія з динозаврами 65 мільйонів років тому. Однак, у тому регіоні, який зачепить астероїд, утвориться кратер до 5 кілометрів у діаметрі глибиною близько 400 метрів. А уся територія в радіусі 10 кілометрів буде засипана кам'янистим дощем. Також зіткнення спровокує землетрус магнітудою до 7 балів.

За прогнозами фахівців, зіткнення з "Бенну" може відбутися у період з 2169 по 2199 роки.

Ймовірність зіткнення складає 1 до 2,700. І хоч шанси для зіткнення невисокі, та вірогідність удару "Бенну" значно вища, ніж в інших астероїдів.

Відтак, фахівці пропонують створити автоматичну місію з фарбування астероїда. Так, безпілотний корабель має відправитись до "Бенну", щоб покрити половину поверхні світлою фарбою.

"Фарбування поверхні половини астероїда в інший колір змінить його теплові властивості і змусить змінити свою орбіту", – пояснив менеджер проекту OSA OSIRIS-REx Flight Dynamics від NASA Майкл Моро.